IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Najlepši odlomci iz knjiga

Ići dole 
+6
Cura fina
_Zana_
popovac
M&D
Palma*
Admin
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Admin
Glavni Admin
Admin


Broj poruka : 1034
Datum upisa : 03.05.2012
Lokacija : xxx

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime4/2/2013, 18:01

First topic message reminder :



Ovde postirajte vama najlepše odlomke iz knjiga
Nazad na vrh Ići dole
https://ljubav.forumgabon.com

AutorPoruka
akica

akica


Broj poruka : 273
Datum upisa : 30.07.2017

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime12/8/2017, 22:30

"Osetio sam mučninu. Otrčao sam u wc-e, kleknuo ispred školjke i gurnuo dva prsta u grlo...
Uzalud. Ne možete to povratiti. Ljudski organizam napravljen je tako da povraća samo sitnice.
Hranu, cugu i takve stvari. Pokvarene ljude, pokvareno detinjstvo, i uopće pokvarenu prošlost ne možete povratiti."

Edo Popović
"Oči
Nazad na vrh Ići dole
akica

akica


Broj poruka : 273
Datum upisa : 30.07.2017

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime24/8/2017, 18:23

Ljudi moji, ljudi moji, kud nam se pogubiše prijatelji?
Godina je sve više – prijatelja sve manje. I sve se manje usuđujemo da kažemo:“Imam mnogo prijatelja“. Jel to zbog toga što smo tražili suviše od prijateljstva? Jesu li krivi previsoki zahtevi koje smo postavljali pred prijatelje?
(Skitam i pričam) ❤
M.Kapor
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime24/8/2017, 18:54

[You must be registered and logged in to see this image.]



Hodaš čitavu večnost
Po svome ličnom beskraju
Od glave do pete i natrag


Obasjavaš sam sebe
U glavi ti je zenit
U peti smiraj sjaja


Pred smiraj puštaš svoje senke
Da se izduže da se udalje
Da stvaraju čuda i pokor
I sebi dase klanjaju


U zenitu svodiš senke
Na njihovu pravu meru
Učiš ih tebi da se poklone
I u poklonu nestanu


Hodaš ovuda i dan danas
Ali se od senki ne vidiš


[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime26/6/2018, 15:58

[You must be registered and logged in to see this link.]




[You must be registered and logged in to see this image.]Je li to sve što ostaje posle ljubavi? I šta, uopšte, ostaje posle nje?
Telefonski broj koji lagano bledi u pamćenju?
Čaše sa ugraviranim monogramima, ukradene u „Esplanadi“.
Posle ljubavi ostaje običaj da se belo vino sipa u te dve čaše i da crte budu na istoj visini.
Posle ljubavi ostaje jedan sto u kafani kod znaka „?“ i začudjen pogled starog kelnera što nas vidi sa drugima.
Posle ljubavi ostaje rečenica: „Divno izgledaš, nisi se ništa promenila...“ I: – „Javi se ponekad, još imaš moj broj telefona“.
I neki brojevi hotelskih soba u kojima smo spavali, ostaju posle ljubavi.
Posle ljubavi ostaju melodije sa radija koje izlaze iz mode.
Ostaju tajni znaci, ljubavne šifre: „Ako me voliš, započni sutrašnje predavanje sa tri reči koje će imati početna slova mog imena...“ Ušao je u amfiteatar i kazao: „U našoj avangardi...“ Poslala mu je poljubac.
Posle ljubavi ostaje tvoja strana postelje i strah da će neko iznenada naići. Klak – spuštena slušalica kada se javi tuđi gals. Hiljadu i jedna laž.
Posle ljubavi ostaje rečenica koja luta kao duh po sobi: „Ja ću prva u kupatilo!“ – i pitanje: „Zar nećemo zajedno?“.
Ovaj put, ne.
Posle ljubavi ostaju saučesnici: čuvari tajni koje više nisu nikakve tajne.
Posle ljubavi ostaje laka uznemirenost,kada u prolazu udahnem „Cabochard“ na nekoj nepoznatoj crnomanjastoj devojci.
Prepune pepeljare i prazno srce. Navika da se pale dve cigarete, istovremeno, mada nema nikog u blizini. Fotografije snimljene u automatu; taksisti koji nas nikada nisu voleli („Hvala što ne pušite!“ – a pušili smo), i cvećarke koje jesu.
Posle ljubavi ostaje povređena sujeta.
Metalni ukus promašenosti na usnama.
Posle ljubavi ostaju drugi ljudi i druge žene.
Posle ljubavi ne ostaje ništa.
Nazad na vrh Ići dole
SUMAR

SUMAR


Broj poruka : 8607
Datum upisa : 06.02.2014
Godina : 64
Lokacija : MRDA

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime27/6/2018, 14:03

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime27/6/2018, 18:36

Момо Капор :

  

„Danas svako ima mobilni telefon, ali mnogi nemaju kome da telefoniraju. Nikada sastaviti sva dobra.”

„Teži i od građanskog i od verskog rata je onaj koji svako vodi sam u sebi.”
Nazad na vrh Ići dole
SUMAR

SUMAR


Broj poruka : 8607
Datum upisa : 06.02.2014
Godina : 64
Lokacija : MRDA

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime29/6/2018, 14:56

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime30/6/2018, 11:32

Momo Kapor :

"Postoji jedan jutarnji čas posle svake neprospavane noći kada se dodirne samo dno greha. To je onaj trenutak kada se na usnama osećaju posledice duhovitih dosetki, a u grlu skrama gorčine od ludorija i ispovesti, da ne govorimo o griži savesti dok se gleda pošteni narod kako upravo odlazi na posao."

  Tu sam gde sam, i ponekad, kad otvorim oči da bih na čas, dva zbrisao iz svog filma, bacim pogled na veliku zastakljenu sliku ulice u čijem se okviru neprestano smenjuju prizori. Stakla knjižare su, inače, malo zatamnjena, tako da svi koji prodju ispred njih ne odolevaju samozaljubljenosti; obično zagledaju lice ili odeću, pažljivo popravljaju neposlušni pramen kose ili čvor na kravati, narcisoidno pilje u svoj lik, procenjujući ga u prolazu, žene ovlaže usne, isprobaju neki novi zavodljivi pogled iskosa, ne znajući da ih posmatram.
Koliko nesigurnosti izmešane sa sujetom! Kako izgledam? Jesam li privlačna?
Dok ih tako gledam skriven bleskom izloga, nevidljiv sve dok ne pridju sasvim blizu stakla, čini mi se da je čitav svet napolju samo jedan ogromni glupi akvarijum, u kome se čudni primerci čovekolikih riba love, preganjaju, progone, proždiru, hrane u hodu, razmnožavaju..."

"Volim beogradske ulice... volim beogradske novine, ujutro, kada još mirišu na svežu, tek otisnutu štamparsku boju. Prelistavam ih uz prvu kafu, pa ako su vesti loše (a obično jesu) i izgledi na budućnost - sumorni, ja natrag u krevet. Šta da radim u jednom takvom danu? Nisam neophodan!"
Nazad na vrh Ići dole
SUMAR

SUMAR


Broj poruka : 8607
Datum upisa : 06.02.2014
Godina : 64
Lokacija : MRDA

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime2/7/2018, 13:51

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime2/7/2018, 18:24

Ma, uzalud… Uz život se ne prilaže uputstvo za upotrebu i svako to odredi kako ume: zanemi tamo gde bi drugi viknuo, nasmeje se gde bi drugi zaplakao, uvredi se tamo gde bi se drugi obradovao… Uđe u pogrešan vagon, siđe stanicu pre ili kasnije… Pokoleba se, samo prebaci veslo iz ruke u ruku, a struja ga odnese presudno dalje, odredi drugo mesto gde će pristati.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
SUMAR

SUMAR


Broj poruka : 8607
Datum upisa : 06.02.2014
Godina : 64
Lokacija : MRDA

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime2/7/2018, 23:11

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Glavni Admin
Admin


Broj poruka : 1034
Datum upisa : 03.05.2012
Lokacija : xxx

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime3/7/2018, 12:09

“To je jedina fotografija na kojoj smo zajedno, i zato sam je uramio, još onda, da je sačuvam. Iz nekih važnih razloga ne mogu je okačiti, a iz nekih malih razloga ne mogu se otkačiti i iscepkati je u sitne komadiće. I tako je tu, u fioci. Ni tamo, ni ovamo.”

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
https://ljubav.forumgabon.com
SUMAR

SUMAR


Broj poruka : 8607
Datum upisa : 06.02.2014
Godina : 64
Lokacija : MRDA

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime3/7/2018, 23:01

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime4/7/2018, 08:13

Momo Kapor citati– Skitam i pričam… tačnije, pišem





„Ja uopšte mislim da najčudniji ljudi izgledaju vrlo konvencionalno, vrlo standardno. Jer čovek koji je zaista čudan iznutra, onaj koji je u dubokom nesporazumu sa svetom koji ga ne prihvata i ne shvata, ne oseća nikakvu potrebu da se ukrašava spolja, da privlači ičiju pažnju. Naprotiv! On želi da se sakrije. Ima li čudnijeg ljudskog stvorenja od Kafke, na primer, a on je gotovo čitavog života radio u jednom osiguravajućem društvu u Pragu, ne razlikujući se spolja od ostalih činovnika.”
Nazad na vrh Ići dole
SUMAR

SUMAR


Broj poruka : 8607
Datum upisa : 06.02.2014
Godina : 64
Lokacija : MRDA

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime5/7/2018, 10:48

Pokusavam napisati bilo sto sto bi bilo dostojno tebe i ovoga danas. Ali nema dovoljno slova da pokazu ... Pokusavam napisati bilo sto sto bi bilo dostojno tebe i ovoga danas. Ali nema dovoljno slova da pokazu ono sto ti stvarno jesi. Jedno si biće satkano od moga sna. Ljubav, sreca i zivot. #loveforeverandever #2years
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime8/7/2018, 12:24

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
SUMAR

SUMAR


Broj poruka : 8607
Datum upisa : 06.02.2014
Godina : 64
Lokacija : MRDA

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime8/7/2018, 16:59

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime9/7/2018, 22:10

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
SUMAR

SUMAR


Broj poruka : 8607
Datum upisa : 06.02.2014
Godina : 64
Lokacija : MRDA

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime11/7/2018, 14:20

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime13/7/2018, 08:58

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
SUMAR

SUMAR


Broj poruka : 8607
Datum upisa : 06.02.2014
Godina : 64
Lokacija : MRDA

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime14/7/2018, 16:25

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime15/7/2018, 08:42

MARIJA JOVANOVIC - IDI, VREME JE

Patnja je stanje izolovanosti; tvoj doživljaj i tvoj centar univerzuma; empatija i saosećanje najpre se troše i ne treba druge stavljati na probu, iznova ponavljati iste, zamorne, zamorne, tako zamorne i drugome tako dosadne detalje koje vrtiš po glavi, ista pitanja, koja te progone, a na koja ni sam ne nalaziš odgovora. Činilo mi se da će mi se kosti lobanje rastočiti, da će mi pući grudni koš u kome se valjao mutljag, dignut sa samog dna duše. Stomak mi se pretvorio u doboš veš-mašine u kome su se tumbala creva, želudac, bubrezi i džigerice. Umesto praška za pranje i ''veniša'' za izbeljivanje mrlja sipala bih po jednu mericu gorčine, besa, stida, očajanja, kajanja i poniženja. Onda bi program krenuo. Pet okreta ulevo. Stanka. Tri okreta udesno. Metodično, polako, dok neko posebno bolno sećanje ne bi poslužilo kao okidač da se uključi centrifuga, posle koje sam bivala izmoždena do te mere da sam mislila, dobro je, kraj je, ne može se više. ?avola. Program se automatski nastavlja, idemo u novi ciklus, tri okreta ulevo, pet udesno, nema predaha. Držala sam se one izlizane izreke kako ''vreme sve leči'', čekala ga, to jebeno vreme, čekala da ga dovoljno najagmim, čekala da se mašina pokvari, da se zupčanik zaglavi, da sve već jednom prestane. Ne mogu prepričati kroz šta sam, zapravo, prolazila. Mogu samo da kažem - patila sam. Bezmerno. Tačka.
Nazad na vrh Ići dole
SUMAR

SUMAR


Broj poruka : 8607
Datum upisa : 06.02.2014
Godina : 64
Lokacija : MRDA

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime15/7/2018, 15:11

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime16/7/2018, 06:43

Najlepši citati i odlomci Slaviše Pavlovića


Bez obzira da li je to negde zapisano, znam da ću uspeti.
Ako to nije predodređeno, predodrediću, ili ako nije suđeno, ja ću to da uradim. Ako stignem do granice, precrtaću je, ako naiđem na kraj, stvoriću od njega početak.

I kada vas gađaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koračajte, istrpite svaku nedaću i uspeh je neminovan. Onda ćete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas će veličati, govoreći da su oni zaslužni za vaš uspeh. Oprostite i sažalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

Ako zaviriš čoveku u dušu, shvatićeš da postoji gomila karakternih osobina, podjednako raspoređenih da se od njih može sastaviti celokupno društvo. Međutim, iz mnogih razloga – odrastanja, druženja, rada i događaja – jedan karakter se ističe i pokazuje čoveka onakvim kakav je zapravo. Mi smo niko, jer po rođenju nemamo izraženu karakternu crtu, ali, opet, mi smo svet, jer tih crta imamo u izobilju.

Ne dozvoli da tuđi duh ovlada tobom. Budi svoj, uvek slobodni elektron koji se kreće, radi i misli. Onda će tvoja glava uvek biti tvoja, a tvoj pogled samo tvoj. Ne možeš nikad tuđim očima videti ono što vidiš svojim, i ne može tuđe srce osetiti ljubav onako kako to može tvoje.

Ne znam šta tražim, ni gde treba da tražim, ali sam u jedno siguran – da je to negde blizu i da ću ga nekako prepoznati i osetiti.

Nada je kao Sunce. Kao vatra. Uništava mrak. Podgreva i ozaruje. Nadajte se, jer kao što virusi ne prežive u ključaloj vodi koja stoji iznad vatre, tako će i ono loše nestati jer je oterano istinskom nadom.

Ako moram da padnem, potrudiću se da padnem na odskočnu dasku.

Ono što ponekad vidimo, što nam otkupi i ukrade poglede, ne predstavlja istinit odraz, već samo viziju, čudnovatu fatamorganu lepote. Prava vrednost je duša, u njoj je skrivena naša spoljašnjost, naš sjaj, koji nekako nikad ne bledi, ne nestaje, dar od Boga koji, istaknut na pravi način, premašuje vidljivo i govori nam o slepilu površnosti. Uvek treba zaviriti u dušu, jer je u njoj, duboko, poput lavirinta, skrivena naša istinska lepota, naš žar, vatra i savršenstvo.

Inspiracija nikad ne dolazi sama od sebe. Ona jeste u nama, ali je sami ne možemo pokrenuti. Kao što jedan kamen ne može upaliti vatru dok ga drugim kamenom ne udarimo, tako i inspiracija neće doći dok nam neko drugi ne pomogne da tu varnicu stvorimo.

Neki ljudi pobeđuju, osvajaju, ali osećaj gubit
Nazad na vrh Ići dole
SUMAR

SUMAR


Broj poruka : 8607
Datum upisa : 06.02.2014
Godina : 64
Lokacija : MRDA

Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime16/7/2018, 10:12

I tako ponekad, nakon što shvatim da svaki slobodan trenutak posvetim razmišljanju o tebi, postavim si pitanja: Da li ti bar jednom u sedmici prođem kroz misli? Da li bar nekad zamisliš moj lik prije nego utoneš u san? Da li nekad poželiš da ja budem ono što ćeš prvo ugledati ujutro? Da li sam ti ja, kao što si ti meni, osoba sa kojom želiš provesti svoj život?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Najlepši odlomci iz knjiga   Najlepši odlomci iz knjiga - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Najlepši odlomci iz knjiga
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Najlepši instrumentali
» Najlepši ljubavni stihovi
» Neobichni naslovi knjiga

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: KNJIŽEVNOST :: PROZA-
Skoči na: