IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kakve su ti misli,takav ti je život!

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Kakve su ti misli,takav ti je život! Empty
PočaljiNaslov: Kakve su ti misli,takav ti je život!   Kakve su ti misli,takav ti je život! Icon_minitime6/8/2013, 08:27

..reche jedna starina,otac Tadej..

..shta mislite ima li u tome istine i važi li pravilo shta zrachish to i privlachish?
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Kakve su ti misli,takav ti je život! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kakve su ti misli,takav ti je život!   Kakve su ti misli,takav ti je život! Icon_minitime6/8/2013, 08:58


U mom kraju postoji kletva :"Vidi ga kakav je ,da Bog da, da mu se sjeme zametnulo." Još kao dječaku ta mi se rečenica urezala u pamćenje.Nikao nisam mogao svatiti zašto ljudi tako nešto žele drugim ljudima čiji se život razlikovao od njihovog po mnogo čemu. Juče na obali reke jedna rođaka me upita: "
Rođače a zašto se ti nisi nikada ženio "? Duga priča moja Marina....rekoh.
Možda nađoh odgovor na ono što me godinama mučilo... ako je različit sjeme mu se zametnulo!
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Kakve su ti misli,takav ti je život! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kakve su ti misli,takav ti je život!   Kakve su ti misli,takav ti je život! Icon_minitime21/8/2013, 02:55

Da, ljudi cesto ne "oprastaju" razlicitosti, pogotovo pozitivno "iskakanje" iz programiranog proseka - mozda i zbog toga sto su nas pogresno ucili da smo svi jednaki, a znamo/osecamo da nismo - ni po cemu, izuzev po prirodnom pravu na svoje mesto pod kapom nebeskom i generalnim karakteristikama svoje vrste... bliznjih svojih... Steta sto su se tako velicanstveni kapaciteti ljudskog roda razvodnjili/utopili u puko svastarenje zbog "udvaranja" upravo tom "tako treba - sta ce reci svet" proseku i njegovom ucmalom programu, koji u medjuljudskim odnosima ne podrzava razliku, a time ni progresivnu promenu/ostvarenje bliznjeg svog po prirodi njegovoj.
Tuzno je koliko smo nesvesni i valjda zato toliko netolerantni, a da nismo - upravo razlicitosti dali bismo vetar u ledja. Socijalna smo bica, jedni bez drugih ne mozemo, a koliko mozemo biti otrovni ilustruje prethodno pomenuta kletva, jer jasno je kakav intezitet negativnih emocija je prati.

Eto, kad mudra glava spozna istinu jednostavno je kazuje svastarima za nauk, ovako kao u naslovu teme.Uslikala sam te 
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Kakve su ti misli,takav ti je život! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kakve su ti misli,takav ti je život!   Kakve su ti misli,takav ti je život! Icon_minitime21/8/2013, 15:41

Upoznao sam je na netu.Imala je nick pomalo čudan :"vrlo jak tim".To je ono što me posebno zainteresovalo ,jer ranije nisam sreo nick da je množina.Pisala je odvažno,komentirala, respravljala argumentovano,jednom rečju vidjelo se da poznaje materiju i da se zna izraziti.Da nije bilo za mene čudnog nicka,možda nebi o njoj ni razmišljao,ovako stalno me to potsećalo na ono:"zašto"?Interesantno je bilo i to što su se naša mišljenja u mnogim diskusijama poklapala .Moram priznat da sam vrebao priliku da joj se suprostavim u prvoj prilici koja mi se pruži u raspravi jer sam je želeo upoznati i van tema koje je nametao forum .Šest mjeseci posle prvog susreta na forumu pružila mi se prilika jer je iznela stav koji po mojem mišljenju nije bio realan, bio je više dopadljiv nego što je bio životan.Napisao sam post koji je osporavao tezu po tezu iz njene rasprave iskreno po malo grublje nego bi to uradio u nekom drugom slučaju. Očekivao sam njenu reakciju ,koja je na moju žalost izostala .Nisam se mogao načuditi kako je to moguće ,a zapravo je bila činjenica .Ostalo mi je da ponovo vrebam priliku ,ili da jednostavno odustanem .Nisam od onih koji lako odustaju,pa je ostala ova druga solucija ...čekati.Nekoliko mjeseciji kasnije na temi:" kroz našu zemlju",oglasila se postom u kome je bila i slika  crkve iz mog rodnog mjesta i opisa razgovora  sa jednim mojim rođakom?. Slučajnost ili namjera počelo me interesovati više nego obično...Komentirao sam taj post da je autentičan i da sam ga spreman potpisati .Odgovorila  je :Hvala@popovac.Opet za mene iznenađenje.. Pa zar je ne interesuje ,koji je motiv što sam ja izjavio da je autentičan ,i što sam ga spreman potpisati iz čistog mira ?Pa zar je zaboravila da sam joj se pre suprostavio mišljenjem na pomalo grublji način u jednoj temi gde smo imali drukčija mišljenja...Tako bezbroj pitanja na koje nisam znao odgovor?Čekati novu priliku  bilo mi je neizvjesno i opterećivalo me toliko čekanje .Obratio sam joj se PP porukom  i zamolo je da mi objasni koji je motiv da njen nick nosi takav naziv ,ako to nije neka privatna tajna .Napisao sam i to da je njen post sa slikom na temi iz naše zemlje slika iz mog rodnog mjesta.Poslao sam PP i sa nestpljenjem čekao odgovor. Drugi dan je stigao odgovor..
popovac ili bolje Vaso evo ti broj telefona nazovi me reći ću ti sve što te zanima.Molim te zovi u vremenu od 15 do 23 časa. Sada sam tek zanijemio i ostao bez riječi. Ja smišljam načine kao da nešto saznam ,a ona izravno u glavu evo ti telefon pa pitaj .Nazvao sam je isti dan u 18 časova..
Snežana ovde rekla je na telefonski poziv. Vaso je ....Snežana hvala ti za ovu neposrednost moram priznati da si me  pozitivno iznenadila . Vaso pusti formalnosti... ja tebe znam više nego možeš i pretpostaviti a kada ti kažem i sam ćeš doći do toga zaključka .Čitala sam tvoje životne priče na forumu..Sarajevo. i iz njih te upoznala  ,a Branko mi je potvrdio da su to stvarno tvoji doživljaji pa onda nije bilo teško dolaskomna ovaj forum  znati ko je popovac .Onaj post sa slikom crkve iz tvog rodnog mjesta namjerno sam stavila u želji da te upoznam.Bila sam sigurna da ćeš "zagristi" jer sam te upoznala a da nisi ni znao. I da ti otkrijem tajnu nicka : vrlo jak tim je moje sjećanje na pokojnog supruga jer smo obadvoje bili  u istom atletskom timu našeg grada.On je poginuo u ratu i moje sjećanje na njega je i na ovaj način. Sa Snežanom sam se upoznao mjesec dana kasnije  i dan danas smo dobri drugari iako se ona
ponovo udala,ali i dalje je na netu sa nickom vrlo jak tim.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Kakve su ti misli,takav ti je život! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kakve su ti misli,takav ti je život!   Kakve su ti misli,takav ti je život! Icon_minitime14/11/2013, 14:14

..vazda sam bila u dilemi,kako da odgovorim kada me neko upita jesam li vernik...iz dna dushe i na dah bih odgovorila da jesam ali ako bih objashnjavala na koji nachin ja verujem,po opshte prihvacenim kriterijumima ispada da nisam..evo objasnicu vam na shta mislim..rodjena sam, u braku protestantkinje,francuskog porekla i pravoslavca iz Slavonije,u Beogradu medju Srbima..majka me je uchila da verujem da: dobrotom,nezhnoshcu,slobodoumljem,pomaganjem slabijem i nejakom mogu sebe da smatram vernikom jer svim ovim stvarima smo blizhi Bogu a otac me je uchio da :Krsna ikona,sveca i vino su slava...pokupih od oboje ono shto sam smatrala da treba ,naime slavim Krsnu slavu,poshtujem Ikone,svece ali ne idem u crkvu svake Nedelje,chak ni za sve verske praznike,vec samo kada osetim potrebu da idem..idem za zadushnice na groblje,palim svecu ali ne veruujem u to da ako radim zlo,da je dovoljno da izmolim Ochenash ili Zdravomarijo i da ce sve biti oproshteno..ne verujem ni da zverstva mogu da se iskupe zidanjem nove :crkve,katedrale ili dzamije..vrishtala sam u sebi kada mi je otac umro u 41.godini i pitala Boga zasto???...vikala da ne postoji ,rekoshe mi da to vernici ne rade..eto onda valjda i nisam vernik..a jo5 pomazhem deci ometenoj u razvoju,deci bez roditelja i svakom nejakom chiji se put ukrsti sa mojim...teshko je to pitanje jesam li vernik ili ne jer uvek odgovor zavisi od koncepcije teorije vernika,onoga ko me pita...slave Krsnu slavu u kafani i kada se tome chudim objasne mi da ne znam pravila,da to nije bitno gde se slavi,svira muzika,peva se ,pije pricha o politici a ja se i dalje chudim,valjda nama nevernicima,ti novi verski obichaji nisu najjasniji..ali zaista sebe ne smatram nevernikom,mada uvek vrishtim na Boga i dozivam ga,pitam gde je kada vidim da decu ubijaju samo zato jer su druge vere,kada prochitam da je odrasla osoba silovala dete..eto ,ponovo ispada da nisam vernik...puno je primera koje mogu navesti ,po kojima jesam i špo kojima nisam vernik ali uvek na mah odgovorim da jesam,valjda zato shto verujem i dalje da dobrota mozhe sve pobediti..
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Kakve su ti misli,takav ti je život! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kakve su ti misli,takav ti je život!   Kakve su ti misli,takav ti je život! Icon_minitime16/5/2014, 08:37

Sila duhovna, sila misli, izgleda nam neznatna, i mi je ne priznajemo kao silu.
A medjutim, u njoj, jedinoj leži prava snaga koja menja i naš zivot i život drugih ljudi.-

-Glavni uzrok ljudskih nevolja nije potekao od onoga što je čovek uradio nego od onoga što je pomislio...-
Tolstoj

-Mozak je savršreni misaono-sinhroni motor preko kojeg se mislima upravlja fizičkim silama i energijama u prirodi. Mozdani talasi su na samom početku elektromagnetnog spektra zračenja.
Oni imaju najnižu učestalost i nose najmanju energiju u prirodi.
U tom svetlu, mozdani talasi, su polazni sačinitelji osnovne opeke poznatog sveta.

U sprezi moždanih talasa i misli, nalazi se osnovna energija koja prozima pokreće i uredjuje ostala energetska polja, poznate sile i prirodu.

Čovek je u stanju da mislima upravlja neiscrpnim svemirskim energijama i da ih usmerava..
Naš um je u stanju isto tako da izaziva voljne podudarnosti misli i dogadjaja u prostoru i vremenu..takozvani sinhronicitet, pojava koju je proučavao Jung a koja je spojila u jednoj tački metafiziku i nauku...

Pozitivne misli stvaraju pozitivno elektromagnetno polje..negativne negativno elektromagnetno polje...

To je ona pritajena moć koja oblikuje budućnosti i čovečanstvo po obrascu:

Kakve su nam misli takav nam je i život...

Moć je u mislima..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kakve su ti misli,takav ti je život! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kakve su ti misli,takav ti je život!   Kakve su ti misli,takav ti je život! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kakve su ti misli,takav ti je život!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: DRUŠTVO :: RELIGIJA-SOCIOLOGIJA-FILOZOFIJA-
Skoči na: