IZVOR LjUBAVI

DOBRO

PrijemPortalRegistruj sePristupi

Delite | 

FILIGRANSKA IGRA MISLI - proza by Najda M.

Ići dole 
AutorPoruka
Najda M.

Broj poruka : 170
Datum upisa : 05.08.2013

PočaljiNaslov: FILIGRANSKA IGRA MISLI - proza by Najda M.   4/12/2013, 14:51

SMISAO

Život...dug put kroz beskonačnost.
Ma koliko verovali u sudbinu i prozivali je pri svakom padu,mi osmišljavamo kakav će on biti.
Odabir puta na raskršću naša je promisao.
Srcem pratimo emocije, i najčešće ne grešimo.
Razumom u zrelijim godinama samo oprezom smirujemo nemire i neverice.
Slobodom duhovnosti donosimo odluke jedino i samo ako smo dovoljno misleni i svoji, sposobni da sa sobom razgovoramo u tišini samoće.
Verujući u sebe nalazimo smisao i tamo gde nam se čini da ničega više nema što bi osmislilo našu veru u postojanje.
Tuga nas jača, budi emocije prema samima sebi.
Prevazilaženje bola vraća nam veru da čovek mnogo može ako se nada i veruje.
Greška - kakva god bila, nije besmislena ako iz nje naučimo nešto o sebi i drugima i izvučemo pouku ko trebamo biti i šta ne smemo sebi dozvoliti u odnosu na sebe i druge.
Voleti sebe prvo, a onda i bližnje pomoći će nam da volimo ceo Svet. Osećaj blagosti i osmeh novom jutru ne niče iz besmislenosti duhovne praznine. Duhom ako si bogat, shvatićeš vrednost življenja.
Nema razloga da tromog koraka hodamo kroz život ako su nam ciljevi koje sebi postavljamo dostižni. Za nama će ostati tragovi uspomena i sećanja koja bude radost u srcu, ako putujemo kroz vreme ne kao svemogući, već kao samosvesni u odabiru onoga što možemo dosegnuti.
Iluzija da možemo sve, dovodi nas u zabludu koja nas kao paučina obavija. Samo skromnost, širina vidika i vera prvenstveno u svoje mogućnosti, mogu potkrepiti nadu
da naše radjanje i naš put u večnost jednog dana, nisu bili besmisao života.

Najda M.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.ca/
Najda M.

PočaljiNaslov: Re: FILIGRANSKA IGRA MISLI - proza by Najda M.   27/12/2013, 00:29

Hej ti mala, tamo iza tih krhotina. Čemu toliki strah od sopstvenog gneva u očima. I to izlomljeno staklo, nije  od vetra koji je treskom zalupio vrata pa razbio i ogledalo. Pesnicom sam tresnula u lice, stisla zube i dozvala se pameti ili čemu već ?!
Pobogu, zar ne osećaš kako ti krv juri u obraze i lije niz prste posečene. E draga moja , senko ili drugo ja...budi šta ti se hoće noćas...ali me slušaj dobro.
Glavu gore, veruj u sebe , kist u ruke još noćas i oboj ovu tamnu stranu sveta kojom si pošla pijana i luda, ne videći od suza, ne slušajući od svojih jecaja glas srca i pesmu duše...

Ne završava se sve jednim krugom...ima ih u milionima eona , i više nego što zamisliti možeš...
Zvezde ako je oblak skrio , razgrni Nebo...pronadji iskru...i kreni , hej ti mala ucveljena iza razbijenog ogledala.

Sve se da popraviti , i svaki korak smislom započeti...samo veruj u sebe i svoju isceliteljsku moć - da sebi sama jedino ti pomoći možeš...Sve drugo je iluzija ...

Najda M.

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

PočaljiNaslov: Re: FILIGRANSKA IGRA MISLI - proza by Najda M.   2/1/2014, 22:13

Još jedna čaša vina, već opora od pijančenja u samoći. Još jedna cigareta i pogled polupijan kroz dim,
u prazno, u sivilo neusaglašenosti sa samom sobom.Volim li te previše, da postaneš kob neizlečiva ili te mrzim dovoljno da te šutnem iz sećanja kao praznu bocu lošeg alkohola? Da sve u srču pretvorim, prodišem ili ispustim dušu suzama? Malo je voda na planeti. Da dotočim taj Dunav , što iz njega tvoje oči progone me sablasno.
Drčna, glumim neku jačinu , da s pikavcem ugazim i ugasim sve osećaje u sebi koji imaju makar trun sećanja na tebe.Ipak, imam dostojanstva i elegantno gasim opušak u pepeljari. Ustajem, teturajući se lagano do vrata, praćena pogledima pijanih zveri, zabacujem kosu sa ramena i kitim se osmehom sjajnijim od mesečine.
U trenu shvatim, voleću te...Nek ide život.
A masi birtijskoj koja bulji u mene osmehnuh se hrabro i rekoh : - Ma nemate vi pojma kako žena zna da voli i kako bajku piše filigranskim vezom tkajući san o ljubljenom...

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

PočaljiNaslov: Re: FILIGRANSKA IGRA MISLI - proza by Najda M.   5/1/2014, 02:47

Noćas čekam na peronu nadanja bat tvojih koraka kroz dim lokomotive.
Pisma poštari više ne nose,u ulicu izgubljenih senki. Ostaju snovi da ih na kolosecima jave tražim.
Jer iluziju nikako da razbijem ispraćajući vozove uz romantično kloparanje po šinama.
Ritmično, u potpunom skladu sa otkucajima srca koje se nada tvom povratku.Isto onako kako si došao prvi put.Tiho, bez najave i ostavio nedodirom neizbrisiv trag u duši...

Najda M.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: FILIGRANSKA IGRA MISLI - proza by Najda M.   

Nazad na vrh Ići dole

FILIGRANSKA IGRA MISLI - proza by Najda M.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» A.Ş.K./Igra laži
» Mi smo ono sto mislimo
» Poučne misli
» Sevdalinke
» Zvonko Bogdan

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: KNJIŽEVNOST :: PROZA-
Skoči na: