IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Šta vi smatrate prevarom?

Ići dole 
+6
Zvezdana
Solveig
Palma*
popovac
trag
_Zana_
10 posters
AutorPoruka
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime17/2/2014, 09:30

Neki ljudi smatraju da nisu sve prevare iste.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sajt za upoznavanje osoba koje traže partnera za aferuVictoria Milan, ispitao je više od 5000. članova kako bi saznao njihove stavove o varanju, a naročito šta misle o seksualnom neverstvu i onom emocionalnom.

Izgleda da muškarci i žene različito doživljavaju prevare. Evo šta je otkriveno.

72 odsto muškaraca reklo je da su seksualne afere gore od emocionalnih
69 odsto žena smatra da su emocionalne gore od seksualnih
76 odsto žena oprostilo bi partneru samo seksualnu prevaru
35 odsto muškaraca bi oprostilo partnerkama samo seksualnu prevaru
80 odsto muškaraca bi oprostilo emocionalnu prevaru
30 odsto žena bi oprostilo emocionalnu prevaru


Jedna studija objavljena prošle godine u žurnalu Evolutionary Psychology pokazala je isto. Istraživači sa Univerziteta u Mičigenu otkrili su da žene pod neverstvom podrazumevaju “stvaranje duboke emocionalne veze s drugom osobom”, što muškarce uopšte nije brinulo.

Šta vi smatrate prevarom?
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime17/2/2014, 10:03

Cudna mi cuda, muski manje tolerisu seksualnu prevaru-ha!šmeker
Valjda svako po prioretitetima svog odnosa prema suprotnom polu  hahhahahhaaa 
Meni je parametar sama prevara - jeste ili nije. Mozda ima manje stete po odnos partnera ta "seksualna", narocito kad imam u vidu sadrzano u prethodnom postu.  pisem 
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime17/2/2014, 10:54

Možda nikada niste razmišljali o tome, ali činjenica je da ne postoji opštevažeća definicija prevare partnera. Kako otkriti nešto a da se ne zna šta je to? Sve je individualno, pa je nekome prevara poljubac sa drugom osobom, dok neko ne priznaje ništa manje od seksualnog odnosa. U svakom slučaju, ni stručnjaci ni parovi ne mogu da se slože oko jednog univerzalnog viđenja problema bračne nevjere i prevare, zbog čega je mnogima teško da rješe problem nevjernosti. ::


Još kao dječak na jednoj seoskoj  zabavi čuh pjesmu : Prevaren sam ni  briga me nije  ,u rezervi ostale su dvije ... Nisam razumio mladića koji je počeo tu pjesmu,a ni one druge mladiće  i djevojke koji su prihvatili i pjevali sa oduševljenjem.Bilo mi je čudno da ljudi javno iznose svoje osjećaje i to kroz pjesmu .Desetak godina kasnije  svatio sam. Na žalost na svom primjeru...Djevojka sa kojom sam se godinama zabavljao udala se za drugoga . Svi su pričali,zamisli ostavila ga udade se za drugoga , šta joj je to trebalo ? Šta li je samo razlog,mnoge je interesovalo.? Ja sam imao cedulju na kojoj je njenom rukom napisano :  Ne traži me .... zaslužuješ bolju . Bilo mi je to dovoljno da svatim i prihvatim tu neminovnost. Svi su mislili da sam prevaren ,a ja se nisam tako osjećao .Svatio sam da je to bio njen izbor u posebnim okolnostima ,ali bez moje krivice. Ostatak svog života ,pa i dan danas imam  iste kriterije.... mene se ne može prevariti , niti ja mogu prevariti .Sloboda izbora je stvar pojedinca ....
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime17/2/2014, 14:07

popovac ::



Svi su mislili da sam prevaren ,a ja se nisam tako osjećao .Svatio sam da je to bio njen izbor u posebnim okolnostima ,ali bez moje krivice. Ostatak svog života ,pa i dan danas imam  iste kriterije.... mene se ne može prevariti , niti ja mogu prevariti .Sloboda izbora je stvar pojedinca ....

..bash tako,samo sebe mozhemo prevariti,na duge staze a onaj ko misli da je nekoga prevario,sam je na gubitku..
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime21/2/2014, 23:26

Zašto muškarci varaju?

Varanje. Za ili protiv? Da li je moguće ovakve izlete opravdati ili dajte da odmah spalimo na lomači sve grešnike? Hm, komplikovano…

U svakom slučaju, i muškarci i žene varaju. Nekima to jeste hobi, zabava, u krvi, okarakterišite to kako vam volja, ali nekada varanje zaista ima uzrok. Nezadovoljstvo, osveta možda? Ipak, ne bih da opravdavam. Nije to najbolje rešenje za rešavanje bilo kakvih problema u vezi.

Hajde da pročešljamo najčešće uzroke zbog kojih naš dragi švrlja okolo. (Možda uspemo i da sprečimo nabijanje rogova!)

Prvo, kao što možete i da pretpostavite, uzrok varanja može biti loš seks. Da. Ono što je devojkama i ženama emocionalno zbližavanje, muškarcima je to seks. Ako je on loš – nadrljale smo! Nemojte dozvoliti da ovaj deo vaše veze postane monoton, rutina, sigurno ni vama to ne prija. Umesto da zabavu tražite u tuđem krevetu, poradite na istoj u svom!

Možda deluje izvikano, ali ako vaš partner ne oseća da ga vi želite i volite, naći će neku koja će moći to da mu pruži. Sećate se početka veze, onog osećaja kada svog partnera želite stalno, kada ne možete da se odvojite od njega i kada vam je stalno u mislima? I onda kada ga vidite, zagrlite ga jako, toliko da će pući! E, pa ako se sećate, ne dajte da taj osećaj nestane čak i posle više godina zabavljanja. Pružite svom partneru ljubav i pažnju.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Vaš dragi vas može da voli iz dubine duše, ali isto tako može da voli i muvarenje okolo. Neki flert, nešto, čisto da potvrdi da je još u formi. Da, zvuči baš bljak. Zašto mu niste samo vi dovoljni?! E, na to pitanje nemam odgovor! Doduše, možda i vi volite da vam neko drugi pokazuje da mu se sviđate, pa vam ovi bezazleni (da li su bezazleni?) flertovi ne smetaju…

Razlog zašto muškarci varaju i kada su zaljubljeni može biti taj da je to bio njegov stil života pre nego što je sa vama stvorio ozbiljnu vezu. I, možda ga drma sindrom “samo još ovaj put”! Naravno, samo još taj put se neće završiti na tome. Za neko vreme će ponovo uslediti ista želja, avaj… Šta vi tu možete da uradite? Pa, vratimo se nekoliko pasusa unazad… Pružite mu ljubav i pažnju. I dobar seks. I malo nastranosti. Ispunite mu sve fantazije. Neka se uveri da i sa vama sve to može da iskusi (a ne sa nekom tamo fuficom).

Već sam rekla na početku da za varanje može biti razlog i neko nezadovoljstvo ili osveta. Možda vam u vezi trenutno ne ide, a možda ste ga i vi nečim povredile. Da, da, sve su oni jadni, samo traže izgovor! Ali, da je moguće – moguće je. Razmislite šta može da bude problem i ako nešto zaista ozbiljno ne valja, ne plašite se da potražite stručnu pomoć. Sigurno postoji izlaz iz lošeg perioda u ljubavi, a da to nije varanje.

Takođe, muškarcima se može! U smislu, ako imaju mogućnost, zašto da je ne iskoriste?! Ipak, razlog tome može biti i nepoverenje ili  ljubomora sa vaše strane. Ne gušite ga, verujte mu, dajte mu prostora (iste stvari i vama trebaju) i neće biti problema. A ako ipak prevari… E, jbg! (Ivana Tomić)
Nazad na vrh Ići dole
Solveig




Broj poruka : 2123
Datum upisa : 26.12.2013

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime22/2/2014, 14:00

Prevario me je posle dve godine zajedničkog života.
Imao je svu slobodu ovog sveta... verovala sam mu!
Seks sa mnom je imao kao sa Tajlanđankom: kad god je poželeo.. i kako god je hteo. hm 

Bila sam kao Šiva - sa dva (po potrebi i tri) pari ruku!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Perfekcionista, do daske! U svemu što je poželeo!
Brate.., kao Šeherezada, (kad je šaha Šehrijara hiljadu i jednu noć zabavljala), pravila sam štimung... svakog bogovetnog dana!
O, ne, nisam ružna! Ni glupa, ni dosadna. Nije problem u meni!

"Ja nisam mogao da odolim", kaže on meni!
"A što nisi mogao?", pitam ja.
"Naišlo mi tako", kaže on. I očekuje da ću da ga shvatim.

I posle neko treba da se čudi - zašto ništa više ne verujem muškarcima?!


Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime22/2/2014, 15:02

Solveig, svakim danom te sve više volim!  dodji 

Osećam da nisi ružna, a glupa još manje ali vidiš i pored toga što si bila Tajlanđanka, Šiva, Šeherezada... njemu je još uvek nešto nedostajalo, a šta sigurno ne zna ni on. Ali.. naišlo mu tako, pa kako to ne shvataš?   hahahhahaaa 

Nije problem u nama već u neodoljivoj potrebi takvih muškaraca da sebe uvek iznova dokazuju u svojoj muškosti (obično umišljenoj!) i u bildovanju svog ega. Problem je kad mi ne možemo to da shvatimo i prihvatimo.

Verujem da je moj dragi mene voleo (možda me još voli?!) iskreno i iz dubine duše (sad nisam sigurna da je ima) ali voleo je i muvanja okolo, a ja ne jer sam posesivna i sebična kad nekom dam srce, dušu, telo... sve, a meni ne ostane ništa. O, Bože, još mi se nije smučilo!

Ponovo ćeš ti, draga moja, verovati nekom muškarcu sve dotle dok te ne zezne. Tako nam lete godine začinjene ljubalju, poverenjem, istinama, lažima, prevarama... sve je to život.

Kako se osećaš sad kad se kamen skotrljao u provaliju?
Nazad na vrh Ići dole
Solveig




Broj poruka : 2123
Datum upisa : 26.12.2013

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime22/2/2014, 16:04

Osećam se kao... bez kamena.
To je jedan opuštajuće-opterećujući osećaj: nemaš teret, ali imaš prazninu u težini onog tereta.
Kamen je, međutim, otišao tamo gde sam ga, sasvim svesno i pripremljeno uputila. Povratka nema.
Sad ulazim u fazu brisanja fajlova. Čistim memoriju.

Sad, na sebi, testiram onu staru izreku: Što me ne ubije, ojačaće me!
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime22/2/2014, 16:23

..prevara je kada ti Bog uzme ono shto najvishe volish...prevara je kada si nemocna da zadrzish ljubav a znash da cesh se raspasti ako ode...prevara je kada nisi prevarena a ipak ljubav ode...prevara je kada ne mozhesh zaustaviti tok reke a htela bi..prevara je misliti da je bilo shta vechno..prevara je kada ti se desi velika ljubav,koja te uljuljka ko majka dojenche a onda je se morash odreci..
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdana

Zvezdana


Broj poruka : 2588
Datum upisa : 09.01.2014
Lokacija : Negde medju zvezdama.

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime17/9/2014, 20:00

O prevari mogu da pisem knjigu, ne smatram sebe najpametnijom ali da sam glupa to jesam u kom smislu pa evo i odgovora .Nikad nisam smatrala vezu ( brak) dok nas smrt ne rastavi . Uvek sam se drzala izreke brak je lutrija.Sto sam jos u braku e tu mogu reci da sam glupa.Treba seci odmah u korenu kad se primeti da ste prevareni , one bajke popravice se ,nece vise i oprastati to su gluposti koje sam shvatila odavno ali zbog dece sam i dan danas sa mojim pubertetlijom koji ga dva put godisnje drzi po sest meseci.I vaspitanje je dosta uticalo na mene , sta ce biti sa decom ako se razvedem zasto da ispastaju?Eto sad su odrasli ljudi hvala bogu osnovali su svoje porodice i sad shvatam sta sam propustila.On jos smatra da je sam u stvari samoziv a ja dok su deca odrastala nisam na sebe poradila da bar neki hobi imam ili neko dodatno zanimanje da me zaokupira.Rastava je mac sa dve ostrice.Ili trpi radi dece ili pusti da se desi sto se desiti mora.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime25/9/2014, 14:36

Kada se odlučujemo za život s partnerom, većina nas pomisli da je to zauvek i da ćemo zajedno ostariti. Međutim, ovakvih parova sve je manje jer tokom zajedničkog života često dolazi do zasićenja u vezi, pa partneri požele neku promenu - a ta želja za novim i drugačijim često je put u prevaru.


- Ljubav do kraja života dvoje ljudi jeste moguća ali malo verovatna i zavisi od konkretnog para. Da bi dvoje ostvarili ovakvu zajednicu, potrebno je da imaju usklađenu komunikaciju, sistem vrednosti, da imaju slične stavove u vaspitavaju dece, da seksualno dobro fukcionišu
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime25/9/2014, 14:37

PADANJE U ISKUŠENJE
A upravo loš seksulani život dvoje ljudi, koji je često praćen i ekonomskim problemima, okidač je za nezadovoljstvo, razočaranje u partnera. Svako novo lice koje se pojavi sa strane postaje zanimljivo, a kad se pojavi i neko ko je uz to i privlačan, jedan od partnera lako pada u iskušenje da pokuša nešto novo.
- U braku sam sedam godina. Sa suprugom se lepo slažem i razumem, ali nikad nije bilo mnogo uzbuđenja među nama. Nema konflikta, ali nema ni strasti. Zbog njegovih obaveza prošlo leto sam bila sama na moru. Nisam bila tužna zbog toga, naprotiv, osetila sam olakašanje. Na plaži sam upoznala nekog drugog, nije trebalo više od deset dana da započnem romansu i prevarim partnera. Gorko se kajem, ali ćutim. Pokušavam da budem bolja i nežnija, mom mužu to prija, iako su mu čudni moji izlivi nežnosti - priča M. V. iz Beograda, koja je zbog griže savesti zatražila i pomoć psihoterapeuta.
Prema rečima Gordane Savić, bračnog terapeuta iz Udruženja "Brak i porodica", uzroci prevare često se mogu naći u međusobnom nerazumevanju, neispunjenim očekivanjima, ali može da bude i čin lične afirmacije.
- Mediji nam često šalju pogrešnu sliku da je seksualni život u braku jednoličan i dosadan, da preljuba nije ništa strašno i da, ako želite kvalitetan seksualni život, morate da prevarite svog partnera ili započnete novu vezu. To jednostavno nije istina - ističe Savić.
Ali ne slažu se svi sa stavom da je samo prevara sprovedena u delo izdaja. Za 12 odsto anketiranih na sajtu "Blica", to je već i sama pomisao na drugu osobu.
- Teško je naći osobu koja nije u mislima poželela nekog drugog muškarca ili ženu. Svaka prevara počinje prvo u mislima. Za većinu se sve tu i završi. Ostali često plaćaju veliku cenu zbog prevare - kaže Savić.
Prema rečima Danijele Živančević, teško je dati univerzalnu ocenu toga šta je gore: pomisao ili seksulani čin.
- Veoma je individulano šta je za koga prevara. Nekad postoji emocionalna vezanost za kolegu ili koleginicu na poslu, prisutne su i seksulane fantazije, ali kod osobe je i dalja jača odluka da ne prevari partnera. Pitanje je šta je za tu osobu prevara [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime25/9/2014, 14:42

Evo pisma jedne chlanice,jednog,tamo nekog foruma..poshto je poznajem lichno, uzeh njen post jer odgovara ovoj temi a i da bih chula vashe mishljenje o istoj..


Prvo da pojasnim o cemu se radi, suprug i ja smo evo vec 11 godina u braku i imamao dvoje zlatne decice! Pre oko 20 dana sam slucajno uzela njegov telefon(sto inace retko radim), posto je zvonio par puta a gospodin je zaspao i na moje iznenadjenje pozivi su bili sakriveni a bile su tu i neke neotvorene poruke i tu saznam da ima drugu jer je doticna bila besna i napisala 7 poruka sve u stilu da su se trebali naci al valjda on nije mogao kako je njoj pasovalo...Bila sam u soku naravno probudila sam ga i tu krece rasprava da bi ona zvala i on se javio i rekao da sam ja pored njega i tu i ona skonta da su otkriveni!Inace oni rade zajedno i znam ko je upoznali smo se i zvanicno par dana pre ovoga. E od tad krece moja drama sad cu ukratko prvo mi je rekao da je to bilo samo 3 vidjanja poljubac i nista vise, da bi ja nazvala njenog muza jer ima i on pravo da zna sta se desava i od njega saznajem da to traje od 2011 tj 2 godine{on isto nista nije znao ona mu je to rekla!)! Neznam kako sam ziva ostala! Sve sam mu rekla i on krenuo da me moli da ostanemo zajedno zbog dece, da me voli, da nije mogao da mi kaze pravu istinu...Pukla sam skroz, nemogu da se pomirim sa tim da je mogao to da mi radi iza ledja, nekazem da nam je brak bio idealan al ovo je previse!!! S njenim muzem sam i dalje u kontaktu jer oni i dalje rade zajedno pa mi je to neka sigurnost za nadalje! Borim se jos uvek sama sa sobom sta sad i kako dalje? Volela bih da mi napisete Vase misljenje puno bi mi znacilo?



Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime25/9/2014, 17:55

Blazeno poverenje, blazeno neznanje... i podrazumevanje...

Tesko je dati misljenje, jer se ne zna kakav je brak, niti pouzdano kakva je ljubavna veza muza. Povecana je i odgovornost za pisanje bilo kakvog stava, jer se zena dvoumi da li da ostane u braku, a izgleda da bi, jer joj muz ljubavnice uliva neku "sigurnost", a i druga porodica bi da opstane.

Blizina na poslu je verovatno uzrokovala opasnu, emotivnu ljubavnu vezu, a muz prevarene bi na obe strane, ne zna gde bi... Nimalo mi se ne svidja to upoznavanje zene i ljubavnice, a ljubavnica zna sta hoce- njega i izgleda dominira nad njim. Sa druge strane, prevarena zena ga je izgleda prosto podrazumevala, sto nije dobro ni u kakvom odnosu, u braku narocito.

Sta god da je, tako duga ljubavna veza ce verovatno sasvim poremetiti odnose u braku, a briga o deci to nece ispeglati,sto ne znaci da brak/ovi ne mogu opstati. Glupi, nepotvrdjeni muskarci nikada ne odrastaju.

Ne znam sta da napisem za konkretan slucaj. Znam da bih u ovim godinama dala bih prednost braku (iz koga je muz, ovaj drugi ima teze sanse), borila se - zbog licne veze sa muzem (ako je ima), povredjenost ce proci, a valjda zato sto sam naucila da se borim sa sujetom i da odvojim sopstvene prioritete.  Cim su u braku 11 godina, trebalo bi da zna da joj je muz vrlo labilan. U njenim godinama (zbog neiskustva i izdaje/vernost sa njene strane valjda ukazuje na vezanost za muza/) verovatno bih se civilizovano razvela.

U svakom slucaju, ne treba da se razvodi, bar ne dok se potpuno ne razbistre odnosi i uspostavi nov poredak odnosa u kojima prevara nije iskljuciva tema u kuci niti njeno razmisljanje o njoj. "Zbog dece" ne moze biti izgovor ni jedne strane, nikada.

Osim toga, licno znam vise muskaraca koji varaju kad imaju priliku i znaju da nece biti "upecani", a imaju solidne odnose u braku. Takodje i parove koji su se razveli jer nisu tolerisali prevaru, sa kasnijim iskazima da je to njihova najveca greska. A oni koji su to prevazisli - stare skupa bez tenzija, cak zbijaju sale na racun prevare. Eto, pisem vise puta, bas mi je zao te mlade zene. Proklete obaveze su je smotale, pa nista nije primetila. Nema podrazumevanja ni u cemu.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime26/9/2014, 12:18

trag ::
Blazeno poverenje, blazeno neznanje... i podrazumevanje...



Ne znam sta da napisem za konkretan slucaj. Znam da bih u ovim godinama dala bih prednost braku (iz koga je muz, ovaj drugi ima teze sanse), borila se - zbog licne veze sa muzem (ako je ima), povredjenost ce proci, a valjda zato sto sam naucila da se borim sa sujetom i da odvojim sopstvene prioritete.  Cim su u braku 11 godina, trebalo bi da zna da joj je muz vrlo labilan. U njenim godinama (zbog neiskustva i izdaje/vernost sa njene strane valjda ukazuje na vezanost za muza/) verovatno bih se civilizovano razvela.

U svakom slucaju, ne treba da se razvodi, bar ne dok se potpuno ne razbistre odnosi i uspostavi nov poredak odnosa u kojima prevara nije iskljuciva tema u kuci niti njeno razmisljanje o njoj. "Zbog dece" ne moze biti izgovor ni jedne strane,  nikada.

Osim toga, licno znam vise muskaraca koji varaju kad imaju priliku i znaju da nece biti "upecani", a imaju solidne odnose u braku. Takodje i parove koji su se razveli jer nisu tolerisali prevaru, sa kasnijim iskazima da je to njihova najveca greska. A oni koji su to prevazisli - stare skupa bez tenzija, cak zbijaju sale na racun prevare. Eto, pisem vise puta, bas mi je zao te mlade zene. Proklete obaveze su je smotale, pa nista nije primetila. Nema podrazumevanja ni u cemu.

...koliko ljudi ,toliko cudi..na njenom mestu bih se razvela iz taka ali opet ,mozhda nije sve isto sa mog i njenog stanovishta...ja sam uvek bila materijalno nezavisna sa velikom porodichnom zaledjinom,shto mozhda kod nje nije sluchaj...jedino se slazhem sa Trag da ne treba u ljutini donositi odluku,tj."ne seci preko kolena" ali onaj ko je prevario jedanput pa uz to josh i lazhe(nije priznao koliko je ta veza trajala)taj ce sigurno to uraditi ponovo..
Nazad na vrh Ići dole
Romanticna dusa

Romanticna dusa


Broj poruka : 3445
Datum upisa : 17.05.2014
Godina : 31

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime26/9/2014, 12:32

Ja sam se upecala,i neznam sta sad?
Nazad na vrh Ići dole
djura

djura


Broj poruka : 834
Datum upisa : 22.09.2014
Godina : 67
Lokacija : Vojvodina

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime26/9/2014, 12:41

Pravarom smatram kompletnu posvećenost drugoj osobi to jest i seksualnu i emocionalnu.
To se po pravilu ne može sakriti pitanje je samo trenutka kad će se saznati.Oprostiti da,zaboraviti ne.
Oprostiti samo ako se iskreno prizna sve,jer ljudski je grešiti a još ljudskije PRAŠTATI!
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime28/9/2014, 10:51

djura ::
Pravarom smatram kompletnu posvećenost drugoj osobi to jest i seksualnu i emocionalnu.
To se po pravilu ne može sakriti pitanje je samo trenutka kad će se saznati.Oprostiti da,zaboraviti ne.
Oprostiti samo ako se iskreno prizna sve,jer ljudski je grešiti a još ljudskije PRAŠTATI!

Djuro slazhem se sa tvojim postom,samo ja ne bih mogla da nastavim sa takvom osobom...oprostiti da ali ne i nastaviti..da pojasnim,ovim mislim na druzhenja jer sam imala tu srecu u zhivotu da me voljena osoba ne pravari.
Nazad na vrh Ići dole
Lexa

Lexa


Broj poruka : 138
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 43
Lokacija : Republika Srpska

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime22/1/2015, 21:34

Tema kao stvorena za mene.
Šta znači riječ prevara.
Zar ne mislite da ćemo nekada lakše oprostiti nekome fizičku i emocionalnu prevaru nego omalovažavanje ličnosti što je takođe prevara jer nam se osoba koja nas omalovažava na poćetku nije predstavila u tom svjetlu.
Ili recimo ako nas osoba koja nam je veoma važna i kojoj smo mi veoma važni ostavi u nekom teškom momentu na cjedilu.
Prevariti nas fizički nekada je mnogo manje bolno nego prevare o kojima sam govorila.
Pobogu fizička prevara može biti izazvana trenutkom,a nekada smo čak i mi sami krivi za to.
Nazad na vrh Ići dole
djura

djura


Broj poruka : 834
Datum upisa : 22.09.2014
Godina : 67
Lokacija : Vojvodina

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime23/1/2015, 21:45

[quote="Lexa"]Tema kao stvorena za mene.
Šta znači riječ prevara.
Zar ne mislite da ćemo nekada lakše oprostiti nekome fizičku i emocionalnu prevaru nego omalovažavanje ličnosti što je takođe prevara jer nam se osoba koja nas omalovažava na poćetku nije predstavila u tom svjetlu.
Ili recimo ako nas osoba koja nam je veoma važna i kojoj smo mi veoma važni ostavi u nekom teškom momentu na cjedilu.
Prevariti nas fizički nekada je mnogo manje bolno nego prevare o kojima sam govorila.
Pobogu fizička prevara može biti izazvana trenutkom,a nekada smo čak i mi sami krivi za to.[/quote
Slažem se,mnogo više boli da te neko potceni pa te još laže ali sve to rade ljudi koje smo mi birali!
Nazad na vrh Ići dole
akica

akica


Broj poruka : 273
Datum upisa : 30.07.2017

Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime5/8/2017, 23:30

Novi život, novi svet sa osobom koju voliš koja te voli , znaš da je iskreno, i očekivanja ne bih rekla da su prevelika ali u principu lud od ljubavi vidiš svet idealnim...
Sve je lepo, stvorila se porodica, svako traži svoje ali šta...u čemu je problem pa to je brak. Sve se može, porodica, posao,i momenata za odmor, druženje...
I onda posle dosta vremena, nešto se menja...pa zar nismo ujutru pili kafu zajedno a sada druga čeka , hladi se i na kraju ispija kao čaša vode uz nek bzv. objašnjenje.
To je bio početak kraja...svaka nova promena, iskakanje iz našeg ljubomorno čuvanog stereotipa je podgrevala situaciju...dobio je puno vremena, mislila sam tada da vredi...previše. Ali sam znala da postavim prioritete. Život nas je nosio, naš put više nije išao u istom smeru. Puno godina, prazna, jedino tako sam i mogla podneti sve jer kad izgubiš emocije...postaje svejedno.
Predugo je trajalo, predugo sam bila prepuštena sama sebi i deci. Kada su se otisnuli na tri strane sveta, ja sam na četvrtu...A mislio je da nikada neću otići...
Zanela sam se, tema je tražila konkretan odgovor, raširila sam priču ne umem u dve reči.
Slobodna, srećna a savest čista potražih svoj novi put.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Šta vi smatrate prevarom? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta vi smatrate prevarom?   Šta vi smatrate prevarom? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta vi smatrate prevarom?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: MUSKO-ZENSKI SVET :: MUSKO-ZENSKI KUTAK-
Skoči na: