Lokacija : sunčana strana ulice

MEDALJE Empty
PočaljiNaslov: MEDALJE   MEDALJE Icon_minitime8/3/2015, 10:15

EMOTIVNO Ivana Španović u suzama na postolju slušala "Bože pravde"

Očarala nas je toliko puta, postala prvakinja Evrope skokom od 6,98 metara na dvoranskom prvenstvu u Pragu, pitanje je dana kada će probiti magičnu granicu sedam metara i još jednim potezom pokazala zašto je obožavaju u Srbiji.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ivana Španović je u subotu, u prestonici Češke ostvarila najbolji skok u istoriji naše zemlje i najavila nove rekorde, a na pobedničkom postolju dugo je suzdržava emocije.

Ponosno je stajala sa zlatnom medaljom oko vrata i poklonima u rukama, ali nije izdržala, već se prepustila i pustila da suze poteku dok je slušala himnu "Bože pravde".

Na kratko je rukom prekrila lice grcajući, ali se nedugo zatim pribrala i prepoznatljiv osmeh na kraju ipak nije izostao.

Suze radosnice ni treba skrivati, a velika šampionka, koja ima samo 24 godine, ovim gestom je pored fantastičnih rezultata samo još jednom pokazala sa koliko žara skače za Srbiju. Zato, nema sumnje, pašće ubrzo i ta "sedmica".

Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Palma*

PočaljiNaslov: Re: MEDALJE   MEDALJE Icon_minitime8/3/2015, 10:22

Strelci uveličali fantastičan dan za srpski sport: Arsović i Stefanović prvaci Evrope

Reprezentativci Srbije u streljaštvu Andrea Arsović i Milutin Stefanović osvojili su zlatnu medalju vazdušnom puškom u miksu na Evropskom prvenstvu u Holandiji.

Njih dvoje su u finalu savladalii hrvatski miks Snježana Pejčić - Petar Gorša sa 5:3. U meču za bronzu Rusija 1 je bila bolja od Srbije 2 sa 5:2.

Uspehom Andree Arsović i Milutina Stefanovića zaokružen je fantastičan dan za srpski sport, jer su pre toga teniseri savladali selekciju Hrvatske sa 3:0 za četvrtfinale Svetske grupe Dejvis kupa, dok je naša najbolja atletičarka Ivana Španović osvojila prvu zlatnu medalju u seniorskoj konkurenciji i postala prvakinja Evrope u skoku u dalj.
Palma*
Palma*

PočaljiNaslov: Re: MEDALJE   MEDALJE Icon_minitime8/3/2015, 20:48

BRAVO, ASMIRE! Kolašinac osvojio evropsko srebro u Pragu!

Srpski atletičar Asmir Kolašinac osvojio je srebrnu medalju na dvoranskom Evropskom prvenstvu u Pragu! Najbolji hitac Kolašinac je ostvario u poslednjoj, šestoj seriji, bacivši kuglu 20.90. metara!