IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mala škola života

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime9/5/2014, 11:52

Mala škola života

Svesna sam toga da se odgovornost roditelja ne sastoji u tome da popločaju put svojoj deci, nego da im obezbede kartu koja će im pomoći da se njime kreću. Pre dvadesetak godina u jednom našem ženskom časopisu pročitala sam tekst pod naslovom ″Čuvaj tajne i zagrli kravu″ u kojem su se skrivali neki od saveta jednog brižnog oca svom sinu. Taj list istrgan iz časopisa, danas već dobro požuteo od stajanja, s vremena na vreme bio je moja mala zvezda vodilja u vaspitavanju mojih sinova. Kada su odrasli svakom od njih dala sam po kopiju tog dugo čuvanog papira. Nama su ovi saveti pomogli, a možda će i nekom od vas biti od koristi. I ne samo to: zar nemamo svi u sebi još uvek neko nestašno dete, koje može i nešto novo naučiti?

Evo tih saveta:


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime9/5/2014, 12:27

...toliko istinito i toliko zhivotno..kada bi svi roditelji bar deo ovoga nauchili svoju decu,ta ista deca bi bila mnogo srecnija u zhivotu..
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime9/5/2014, 12:32

...setih se moga deke,koji je bio sveshtenik ali ne od ove fele,kakvi su danashnji sveshtenici..uvek mi je govorio da lepu rech i osmeh darujem chak i onome ko nije svestan da to zheli,da ljude volim svim srcem i da se nichega ne bojim,jer bez obzira shto cu sresti mnogo ljudi koji taj dar nece prepoznati ili ce ga zloupotrebiti,uvek ce se naci mnogo vishe onih koji ce ga uzvratiti...tome sam nauchila i svoju decu i srecna sam jer su svo troje,ljubazni i lepo vaspitani ljudi,spremni da uvek pomognu,ne birajuci da li je poznata ili nepoznata osoba,u pitanju..
Nazad na vrh Ići dole
Solveig




Broj poruka : 2123
Datum upisa : 26.12.2013

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime9/5/2014, 13:35

1. Izrazi zahvalnost.
2. Pamti imena.
3. Ne brkaj fleksibilnost sa slabošću.
4. Ne sudi o ljudima po njihovim greškama, nego po tome kako reaguju na svoje greške.
5. Pobrini se prvo za svoje osnovne potrebe, inače nećeš biti od koristi nikom drugom.
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime2/6/2014, 21:26

Ovaj video će za svega 60 sekundi promijeniti vaš način ponašanja

Jedna minuta ovog videa može promijeniti vaš način ponašanja i razmišljanja. Ovaj video će onima koji imaju djecu zasigurno pomoći u smislu kako da ne odgajaju svoju djecu.

Djeca prate odrasle šta rade i sama kopiraju postupke odraslih iz svoje blizine jer misle da to tako treba. Razmislite o tome kako se ponašate u prisustvu djece.

Sljedeći put prije nego nešto slično poželite učiniti, zastanite na trenutak, razmislite kako to utječe na dijete u blizini vas. Podijelite ovaj video sa roditeljima i onima koji će postati roditelji!


Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime7/6/2014, 14:47

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime7/6/2014, 14:50

Nije teško biti fin

Ponekad je sitnica ono što fali da bi se razvukao široki osmeh na licu. Mnogo znače, a retko ko se seti da iskoristi ove znake pažnje. Ja, eto, umem da probudim sestru poljupcem, kažem mami da je lepa i kada sva umazana sprema zimnicu, a drugarice volim da iznenadim porukama na papiru ili jednostavno podrškom kad niko nije uz njih. Ljubaznost nije precenjena, ništa ne košta i možda joj se pridaje mnogo manje značaja od onog koji zaslužuje.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime7/6/2014, 14:51

Lijepo vaspitanje govori o nivou nečije kulture, ali danas je slabo rasprostranjeno. Riječ bonton je francuskog podrijetla i doslovno prevedeno znači dobar ton. Bonton označava pravila lijepog i pristojnog ponašanja u svim situacijama svakodnevnog života. Mišljenje da je bonton lepo ponašanje u (visokom) društvu nije potpuno točno, jer bonton predstavlja smjernice ponašanja uvijek i svuda, bilo da smo s nekim ili sami.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime7/6/2014, 16:07

ŽIVOTNE LEKCIJE ZA SVAKOGA

Ako pokažeš životu koliko ga voliš, život će tebi pokazati da te voli još više.

Ako život shvatiš kao datost koju treba doživjeti u potpunosti, umjesto gomile problema koje moraš rješavati, život će ti postati daleko bogatiji.

Ako ne živiš život na koji si ponosan, stisni petlju i počni od nule.

Ako život shvatiš kao pregršt eksperimenata, shvatićeš da su neočekivani rezultati najviše vrijedni pamćenja.

Ako si spreman rizikovati shvatićeš da je jedan trn iskustva važniji od šume upozorenja.
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime12/6/2014, 08:28

ČARLS BUKOVSKI: 10 saveta za život kakav treba da vodite

Pročitajte koje savete za vrhunski život nudi Čarls Bukovski, čovek koji je delio svoje žestoke stavove i razmišljanja o svetu oko nas...

1. Nemoj se zadovoljiti malim stvarima
"Želeo sam celi svet ili ništa".

2. Voli sebe
"Nikad nisam sreo drugog čoveka koji bih želeo da budem. Pa čak i ako je to obmana, poprilično je to srećna obmana".

3. Živite život punim plućima
"Nije strašna smrt, već životi koje ljudi žive ili ne žive do svoje smrti".
"Neki ljudi nikada ne polude, ono što je uistinu strašno jeste kakve oni to živote zapravo žive".

4. Ne bojte se bola, bez bola ne možete da dožive sreću
"Moraš da umreš nekoliko puta pre nego što počneš da živiš"

5. Budi apsolutno jedinstven i besramno to izražavaj u svemu što radiš

"Bolje je uraditi nešto dosadno sa stilom, nego nešto opasno bez stila".

6. Jači si nego što misliš

"Ponekad se izvlačite iz kreveta ujutru, misleći: Danas stvarno ne mogu, ali iznutra se smejete sami sebi, jer ste se već toliko puta tako osećali..."

7. Ne boj se smrti
"Nosim smrt u svom levom džepu. Nekad je izvedem vani i pričam joj: Ej, dušo kako si? Kad dolaziš po mene? Biću spreman".
"U smrti nema ničega što treba oplakivati, kao ni u cvetu koji raste".

8. Imaj poverenja u sebe

"Problem sa svetom je što su inteligentni ljudi uvek puni sumnje".

9. Postoje gore stvari od samoće

"Ima gorih stvari u životu od samoće, ali često su potrebne decenije da to shvatimo. Tada je najčešće već prekasno, a nema ničeg goreg od prekasno".
"Nisam bio mizantrop i mizoginist, već sam voleo da budem sam. Osećao sam se dobro kada sedim sam u maloj prostoriji, pušim i pijem. Uvek sam bio dobro društvo samom sebi".

10. Život se događa, ali ga ne shvataj previše ozbiljno

"Nekad se stvarno moraš popišati u umivaonik".
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime12/6/2014, 08:42

[You must be registered and logged in to see this image.]

Deluje vam “ kao “ jednostavno, ali primenite i videće te promenu na bolje

Ti si ono o čemu razmišljaš tokom dana. Ti si isto tako i ono što kažeš samom sebi tokom dana. Ako kažeš da si star i umoran, ta mantra će se manifestovati u tvojoj spoljašnjoj realnosti. Ako kažeš da si slab i da ti nedostaje entuzijazam i to će, takođe, da bude priroda tvog svijeta. Ali ako kažeš da si zdrav, dinamičan i pun života, tvoj život će se promijeniti. Shvataš, riječi koje upućuješ sebi utiču na sliku koju imaš o sebi, a ta predstava određuje kakve ćeš akcije preduzeti. Na primer, ako tvoja predstava o sebi kaže da si ti osoba kojoj nedostaje samopouzdanje da uradi bilo šta vrijedno, ti ćeš biti u stanju samo da se baviš stvarima koje su u skladu s tim. S druge strane, ako tvoja predstava o samom sebi kaže da si ti sjajna osoba bez straha, ponavljam, sve tvoje akcije će odgovarati tom kvalitetu. Tvoja slika o samom sebi je neka vrsta samoostvarujućeg proročanstva.

Tvoja predstava o samom sebi je neka vrsta šefa. Ona nikada neće dozvoliti da se ti ponašaš na način koji nije u skladu sa njom. Divna stvar je to što ti možeš da promijeniš sliku o samom sebi, kao što možeš da promijeniš i sve drugo u svom životu ako to ne služi promjeni nabolje. Mantre su divan način da se to ostvari.

Moć ogledala
Ako sam sebe osuđuješ i kritikuješ – i drugi će te osuđivati i kritikovati.
Ako sam sebi nanosiš bol – i drugi će ti nanositi bol.
Ako sam sebe lažeš – i drugi će te lagati.
Ako si neodgovoran prema samom sebi – i drugi će biti neodgovorni prema tebi.
Ako sam sebe kriviš i ismijavaš – drugi će te kriviti i ismijavati.
Ako si emocionalno okrutan prema sebi – i drugi će biti emocionalno (a čak i fizički) okrutni prema tebi.
Ako ti sam ne slijediš svoja osjećanja – niko ih drugi neće slijediti; ni tvoja osjećanja, ni tebe.

Ali…

Ako Ti sam Sebe voliš – i drugi će Te voljeti.
Ako Ti sam Sebe poštuješ – i drugi će Te poštovati.
Ako Ti sam vjeruješ u Sebe – i drugi će vjerovati u Tebe.
Ako si Ti sam pošten prema Sebi – i drugi će biti pošteni prema Tebi.
Ako Ti sam uviđaš Svoju vrijednost i cijeniš Sebe prema tome – i drugi će Te isto tako cijeniti! (Tetka Saveta)

***
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Nazad na vrh Ići dole
Morska Oluja

Morska Oluja


Broj poruka : 483
Datum upisa : 29.04.2014
Lokacija : na obali mora

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime12/6/2014, 10:31

Slazem se u potpunosti, onako kako se ti ponasas prema samom sebi i prema drugima tako ce ti i drugi uzvratiti
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime12/6/2014, 14:59

Morska Oluja ::
Slazem se u potpunosti, onako kako se ti ponasas prema samom sebi i prema drugima tako ce ti i drugi uzvratiti

Draga Romantična dušice, da samo znaš koliko nisi u pravu!
Život me je odavno naučio da se dobro dobrim retko kad vraća jer to zavisi od ljudi koje srećeš, a ne samo od tebe... Kad ti se budu dobrota, plemenitost, iskrenost, poštenje, ljubav... prema nekoj osobi vratile prevarama, lažima, obmanama... tada ćeš drugačije razmišljati o tome. Nažalost ali tako je kako je...
Nazad na vrh Ići dole
Morska Oluja

Morska Oluja


Broj poruka : 483
Datum upisa : 29.04.2014
Lokacija : na obali mora

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime12/6/2014, 15:15

Palma* ::
Morska Oluja ::
Slazem se u potpunosti, onako kako se ti ponasas prema samom sebi i prema drugima tako ce ti i drugi uzvratiti

Draga Romantična dušice, da samo znaš koliko nisi u pravu!
Život me je odavno naučio da se dobro dobrim retko kad vraća jer to zavisi od ljudi koje srećeš, a ne samo od tebe... Kad ti se budu dobrota, plemenitost, iskrenost, poštenje, ljubav... prema nekoj osobi vratile prevarama, lažima, obmanama... tada ćeš drugačije razmišljati o tome. Nažalost ali tako je kako je...
Sasvim si upravu draga, ali bas zato ja uvek eliminisem iz svog zivota parazite
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime12/6/2014, 15:34

Morska Oluja ::

Sasvim si upravu draga, ali bas zato ja uvek eliminisem iz svog zivota parazite

Ups, moje izvinjenje jer sam se pogrešno obratila Romantičnoj!
Olujice moja, bilo bi previše dobro da bi bilo istinito kad bi uvek znali ko su paraziti, duhovni vampiri, prevaranti, kreteni... koje ne bi smo smeli pustiti blizu sebe ali nije uvek tako...  nije ih lako uvek prepoznati na vreme. Kad ih prepoznamo tada ih eliminišemo iz svog života, a to može biti dugotrajan i bolan proces.

Kad je o izdaji reč, izdati može samo onaj kome verujemo i kog smo pustili dovoljno blizu sebi. Delima govore o sebi, ne o nama, povređenost ima smisla jedino kao trenutni osećaj. Trajno su vredni duboke zahvalnosti što, posle svega, žive daleko od onoga što - za njih same! - nije bilo dovoljno vredno da ga čuvaju.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime27/6/2014, 09:05

Verovatno ste čuli izreku: „Jedina razlika između ljudi i dece je cena njihovih igračaka.“ Na engleskom to bolje zvuči:

„The only difference between the man and the boys

is the price of their toys.“

Svi mi vidimo oko sebe kako ličnu vrednost u očima drugih često podižu neke skupe stvari: telefoni, kompjuteri, satovi, auta … I ponekada i sami zaželimo te stvari, dok posmatramo različite izloge koje nude mnogo više nego što će mnogi od nas ikada moći da sebi priušte. I kada čujemo priču nekih crkvenjaka kako nije u tome sreća, odgovaramo da oni tako misle jer ni sami nemaju i hvataju se za slamku vjere koja im preostaje. Ali kada iste riječi čujemo od nekoga „ko zaista ima,“ onda pesma Dine Merlina „Nije sreća para puna vreća, znaju oni koji imaju…“ onda smo malo, ali samo malo, spremniji da saslušamo. Evo šta kažu ti „koji imaju,“ zašto materijalne stvari ne pomažu u podizanju vlastite vrijednosti:

1. Čak i oni koji su iskusili ova osećanja u malom obliku znaju da osjećanje sreće zbog posedovanja ne traje dugo. Zato što se stvari ne mijenjaju; samo ljudi imaju tu sposobnost da nas iznenade.

2. Za razliku od nekoga koji ima, onaj koji nema može da se nada bogatstvu i da očekuje razliku, što onaj koji ima ne doživljava. Smisao se polako gubi. Bogati uskoro otkriju da što više stvari imaju, njihova vrijednost je manja.

3. Imanje umnožava brigu, što onda utiče na zdravlje. Pitajte samo bilo koga sa skupim autom da li mirno spava kada ga parkira, čak i ako ga parkira ispred svoje kuće.

4. Oni koji imaju suočavaju se sa dilemom koju su imali faraoni: kako to ponijeti sa sobom u grob?


P.S. ovo bash i nema veze sa postovima iznad ali ima sa shkolom zhivota
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime1/7/2014, 11:43

Ovo će vas dirnuti: Ko nema majku, pravi je od krede

Kratki video "Kreda" (Chalk) oduševio je preko milion ljudi na "Jutjubu", a baziran je na stvarnom događaju iz Iraka. Video koji traje svega dva minuta će vas ostaviti bez reči, i podsetiće vas koliko nam znači majčinska ljubav, kao i da ima puno dece koja je nikada nisu iskusila.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Video, koji je u sklopu kampanje za usvajanje dece, pokazuje mališana koji kredom u dvorištu crta svoju mamu, a onda joj leže u zagrljaj.

- Neki od nas, za razliku od privilegovane većine, cene i jedino žele majčinsku ljubav - poruka je kratkog filma.

Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime3/7/2014, 09:57

ČARLS BUKOVSKI: 10 saveta za život kakav treba da vodite

Nikad nisam sreo drugog čoveka koji bih želeo da budem. Pa čak i ako je to obmana, poprilično je to srećna obmana Čarls Bukovski, printskrin Pročitajte koje savete za vrhunski život nudi Čarls Bukovski, čovek koji je delio svoje žestoke stavove i razmišljanja o svetu oko nas...

1. Nemoj se zadovoljiti malim stvarima "Želeo sam celi svet ili ništa".

2. Voli sebe "Nikad nisam sreo drugog čoveka koji bih želeo da budem. Pa čak i ako je to obmana, poprilično je to srećna obmana".

3. Živite život punim plućima "Nije strašna smrt, već životi koje ljudi žive ili ne žive do svoje smrti". "Neki ljudi nikada ne polude, ono što je uistinu strašno jeste kakve oni to živote zapravo žive".

4. Ne bojte se bola, bez bola ne možete da dožive sreću "Moraš da umreš nekoliko puta pre nego što počneš da živiš"

5. Budi apsolutno jedinstven i besramno to izražavaj u svemu što radiš "Bolje je uraditi nešto dosadno sa stilom, nego nešto opasno bez stila".

6. Jači si nego što misliš "Ponekad se izvlačite iz kreveta ujutru, misleći: Danas stvarno ne mogu, ali iznutra se smejete sami sebi, jer ste se već toliko puta tako osećali..."

7. Ne boj se smrti "Nosim smrt u svom levom džepu. Nekad je izvedem vani i pričam joj: Ej, dušo kako si? Kad dolaziš po mene? Biću spreman". "U smrti nema ničega što treba oplakivati, kao ni u cvetu koji raste".

8. Imaj poverenja u sebe "Problem sa svetom je što su inteligentni ljudi uvek puni sumnje".

9. Postoje gore stvari od samoće "Ima gorih stvari u životu od samoće, ali često su potrebne decenije da to shvatimo. Tada je najčešće već prekasno, a nema ničeg goreg od prekasno". "Nisam bio mizantrop i mizoginist, već sam voleo da budem sam. Osećao sam se dobro kada sedim sam u maloj prostoriji, pušim i pijem. Uvek sam bio dobro društvo samom sebi".

10. Život se događa, ali ga ne shvataj previše ozbiljno "Nekad se stvarno moraš popišati u umivaonik".
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime4/7/2014, 08:45

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako sejete poštenje, požnjet ćete povjerenje.
Ako sejete dobrotu, požnjećete prijateljstvo.
Ako sejete poniznost, požnjećete pravu veličinu.
Ako sejete jednostavnost, požnjećete trajnu radost.
Ako sejete otvorenost, požnjećete respekt.
Ako sejete odanost, požnjećete uspeh.
Ako sejete oproštaj, požnjećete pomirenje.
Ako sejete iskrenost i ljubav, požnjećete večnu radost i sreću.
Zato, pazite šta sejete, jer to će nam odrediti što ćemo kasnije žnjeti.
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime5/7/2014, 08:41

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Dakle, ti bi hteo razgovarati sa mnom?" reče Bog.
"Ako imaš vremena" rekoh.
Bog se nasmeši.
"Moje je vreme večnost.
Šta si me želeo pitati?"
"Šta te najviše iznenađuje kod ljudi?"
Bog odgovori:
"Što im je detinjstvo dosadno.
Žure da odrastu, a potom bi želeli ponovo biti deca.
Što troše zdravlje da bi stekli novac, pa potom troše novac da bi vratili zdravlje.
Što razmišljaju teskobno o budućnosti, zaboravljajući sadašnjost.
Na taj način ne žive ni u sadašnjosti ni u budućnosti.
Što žive kao da nikada neće umreti, a onda umiru kao da nikada nisu živeli."
Bog me primi za ruku.
Ostadosmo na trenutak u tišini.
Tada upitah:
"Kao roditelj, koje bi životne pouke želeo da tvoja deca nauče?"
Osmehujući se, Bog odgovori:
"Da nauce da nikoga ne mogu prisiliti da ih voli. Mogu samo voleti.
Da nauče da nije najvrednije ono što poseduju, nego ko su u svom životu.
Da nauče kako se nije dobro upoređivati s drugima...
Da nauče kako nije bogat onaj čovek koji najviše ima, nego onaj kojem najmanje treba.
Da nauče kako je dovoljno samo nekoliko sekundi da se duboko povredi voljeno biće, a potom su potrebne godine da se izleči.
Da nauče oprastati tako da sami opraštaju.
Da spoznaju kako postoje osobe koje ih nežno vole, ali to ne znaju izreći niti pokazati.
Da nauče da se novcem može kupiti sve. Osim sreće.
Da nauče da dve osobe mogu posmatrati istu stvar, a videti je različito.
Da nauče da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o njima... a ipak ih voli.
Da nauče kako nije uvek dovoljno da im drugi oproste. Moraju i sami sebi oprastati."
Ljudi će zaboraviti šta si rekao.
Ljudi ce zaboraviti šta si učinio.
Ali nikada neće zaboraviti kakve si osećaje u njima pobudio."
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime11/7/2014, 13:39

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da li znaš . . .
-Da li znaš da kad nekome zavidiš to je zato što ti se ta osoba u stvari sviđa?
-Da li znaš da oni koji su naizgled vrlo jaki u stvari imaju vrlo osećajno srce i vrlo su ranjivi ? -Da li znaš da oni koji uvek brane druge u stvari tragaju za nekim ko će braniti njih?
-Da li znaš da su tri reči koje je najteže izgovoriti : Volim te, Oprosti i Pomozi mi? Ljudi koji ih izgovaraju stvarno su im potrebne i osećaju njihovu težinu, to su ljudi koje moraš poštovati i ceniti.
-Da li znaš da ljudi koji drugima prave društvo i pomažu drugima u stvari su im društvo i pomoć zaista potrebni?
-Da li znaš da su ljudi koji nose crveno sigurniji u sebe?
-Da li znaš da ljudi koji nose žuto znaju uživati u svojoj lepoti?
-Da li znaš da ljudi koji nose crno žele ostati neprimećeni i da im je potrebna tvoja pomoć i razumevanje?
-Da li znaš da se tvoja pomoć drugima uvek vraća dvostruko?
-Da li znaš da oni koji te najviše trebaju tebi ne znače ništa?
-Da li znaš da je lakše reći nekome šta osećas preko pisma nego to isto reći u lice? Ali, da li znaš da ako to kažeš u lice ima puno veću vrednost?
-Da li znaš da su stvari koje je najteže učiniti ili reći vrednije od najskupljih stvari koje možeš kupiti novcem?
-Da li znaš da ako nešto lepo zamoliš, sigurno ćeš i dobiti?
-Da li znaš da možeš ostvariti svoje snove, možeš se zaljubiti, postati bogat, ostati zdrav, ako veruješ u svoje snove, iznenadićeš se što si sve sposoban učiniti?
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime3/8/2014, 19:20

Lekcije života: Računa se samo ono što učinimo

Mudri su to odavno definisali – na kraju ne žališ zbog onog što si učinio, nego zbog onog što nisi. Iskustvo počinje ispitivanjem, eksperimentisanjem i širenjem granica. Mladi uvek žele da se oprobaju u škodljivim, opasnim i rizičnim stvarima. Oni koji ne osećaju poriv za potragom, koji u sebi nemaju onaj suštinski motiv koji ih tera da u svemu što čine nađu sebe, uglavnom se u svojim eksperimentima sve više udaljuju od sebe. Bežanje je jedan rasprostranjen i opšteprihvaćen odbrambeni sistem i nije fer pripisati ga samo mladima. Mnogi odrastu i samo nastave da beže uz pomoć drugih, prihvaćenijih oblika ponašanja, od kojih je bežanje u posao najblagosloveniji. Dugačak je put od bežanja od posla (u zadovoljstvo) do bežanja u posao (od nezadovoljstva), ali je logičan i očekivan. Kad nas pritisnu naši pogrešni izbori i na nas se sruči težina života kakav nismo hteli da vodimo, toliko da nam nema mrdanja, onda prionemo i rmbamo, jer tako ne moramo da mislimo, a sigurni smo da smo korisni. Pronalazimo satisfakciju u tome što izdržavamo porodicu, rešavamo probleme i obezbeđujemo funkcionisanje na dnevnom nivou.

I tako, čineći ono što nam se čini da moramo, propuštamo da činimo bilo šta drugo. Da upoznamo slobodu, da doživimo avanture, da napišemo knjige, da pevamo u bendu, da rodimo još neko dete, da putujemo, bavimo se humanitarnim radom, upoznamo ljude koji bi nam oplemenili život…

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uvek imamo neko vrlo razumno opravdanje. Nema para, nema vremena. U stvari, imamo samo ta dva razumna opravdanja. Možda stvarno nema para, a sigurno nema ni vremena. Ali i pare i vreme samo su pitanje prioriteta. Ako treba da deca ne idu na ekskurziju, da biste vi uložili u neki samostalan projekat, otvorili izložbu, objavili knjigu, osnovali azil za kućne ljubimce, onda neka ne idu. Ko kaže da su ekskurzije vrhunska potreba vaše dece i da su ostajanjem kod kuće ostali uskraćeni? Uključite ih u svoj projekat. Osim toga, ako ste već stisli roditeljsko srce i doneli ovakvu odluku, na zgražavanje svih ostalih nesebičnih roditelja, čije ambicije, snovi i želje ne izlaze van okvira kvadrature njihovog stana, desiće se nešto, kosmos će vam pružiti podršku, otvoriće se neki način da krenete u ostvarivanje svog projekta i bez tih para koje ste upravo rešili da preraspodelite. Stvari neće ići onako kako ste zamišljali, ali ono što vam se nudi, jeste optimalno rešenje u datom trenutku. Prihvatite ga sa zahvalnošću. Da biste stekli iskustvo u ostvarivanju želja, snova, namera. Ako uporno pokušavate jednu stvar, a ona uporno ne prolazi, to je takođe dragoceno iskustvo. Shvatićete da taj način pokušavanja ne funkcioniše i s vremenom ćete pronaći neki drugi. Svako ko je ostvario neki svoj san, uporno je radio na njemu. I pokušavao je na sto pogrešnih načina, dok mu sto prvi nije upalio. Ili dok nije preispitao svoj san, reorganizovao ga i preoblikovao.

Nemojte odustajati od želja svoga srca. Srce vas neće ostaviti na miru. Jer mir vam donosi samo ono što ste učinili. Ono što ste hteli, a niste učinili, ispunjava vas žaljenjem i nemirom. (Aleksandra Đorđević)
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime4/9/2014, 14:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

1. Pomiri se sa PROŠLOŠĆU kako ti ne bi uništila SADAŠNJOST.
2. Šta drugi misle o tebi, TO nije tvoja briga.
3. Vreme leči sve, DAJ VREMENU vremena. 4. Niko nije razlog tvoje sreće OSIM tebe samog.
5. Ne upoređuj svoj život sa životima drugih, NEMAŠ POJMA kako je njima.
6. Ne razmišljaj previše, sasvim je u redu da NE ZNAŠ sve odgovore.
7. Smej se, i ne uzimaj na sebe sve probleme ovog SVETA. (Duško Radović)
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime15/12/2014, 20:28

LEKCIJA OD SLONA Da li biste je prihvatili?

Često volimo da ističemo činjenicu da je čovek najinteligentnije biće na svetu, ali neretko se desi da, sujetni kakvi jesmo, ostanemo bez teksta pred nečim što urade "manje inteligentna bića". Snimak koji ćete upravo odgledati je jedan od tih prizora pred kojim moramo da zastanemo i postidimo se.

Suština je da svi shvatimo da ne treba uložiti puno truda, a da bi, ako bismo svi malo poradili na svom odnosu prema prirodi, svet u kome živimo bio mnogo čistije i lepše mesto.


Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime18/1/2015, 16:47

10 nepisanih pravila za skladan brak

Svaka udata ili oženjena osoba zna da treba da bude verna, iskrena i da bude u dobru i zlu sa venčanim drugom. Ali, većina zrelih bračnih parova zna da postoje neka nepisana pravila za dobar bračni život. Stručnjaci, takođe, preporučuju kako da se ponašate u braku da bi vam brak bio što uspešniji.

NE KRITIKUJTE PARTNEROVE RODITELJE ILI PRIJATELJE
Znate i sami, vaša familija možda nije najbolja na svetu, ali samo vi imate pravo da ih kritikujete. To isto se odnosi i na vašeg partnera. Čak i ako vam se partner požali, vaše dodavanje ulja na vatru može učiniti da on ustukne.

PRIZNAJTE MU SVE SEKSUALNE AVANTURE
Bilo da ste dobili zahtev za prijatelja na fejsbuku od bivšeg, ili ste na njega naleteli slučajno na ulici, ispričajte o tome svom partneru. Jer, ako prećutite, stiče se utisak kao da želite nešto da sakrijete.

NE PRIDIKUJTE
Ponudite svoju podršku, budite pažljivi slušalac, ali izbegavajte autoritarni ton u stilu “slušaj ti mene, znam ja šta je najbolje”. Ljudi vole da daju savete zato što žele da pomognu, ali to neko može doživeti kao kritiku. To važi za razne stvari, od toga kako se obukao, do toga kako da reši probleme na poslu. Dajte mu prostora da sam oslučuje i stekne pouzdanje. Ono što je važno u odnosu dvoje ljudi nije da sve bude urađeno kako treba, nego da dvoje ljudi doprinose sreći onog drugog.

NE DRŽITE UZDE NON STOP
Bilo da vi volite da širite veš jer vam se ne sviđa kako vaš suprug to radi, ili vi rukovodite finansijama jer je on nepažljiv s novcem, opustite malo uzde. Supružnik koji je sve natovario na svoja leđa može se umoriti od te uloge. Raspodelite poslove i radite kao tim.

NE VADITE STVARI IZ NAFTALINA
Ne pokrećite stare svađe vadeći ih iz naftalina, zato što nisu razrešene, i nemojte stvari sakrivati pod tepih jer će tako problem samo narasti. O problemu treba razgovarati kada se pojavi. Ako ne može da se razreši, ostavite ga tako kako je i složite se da se oko toga ne slažete.

NE GUŠITE SVOJA OSEĆANJA
Odredite šta vam je bitno a šta ne. Ako vam nešto smeta, to i recite. Ukoliko nije toliko važno, kažite to sebi i ne nervirajte se oko toga. Recite partneru zašto vam nešto smeta i videćete koliko ćete naučiti jedno o drugom. Na primer, možda više neće ostavljati prljave sudove za sobom ukoliko mu kažete da je u vašoj kući uvek bilo brdo neopranih sudova i da vas je to činilo nesrećnom. Isto tako treba da imate na umu da on ne kuje zaveru protiv vas svaki put kad ostavi čarape gde im nije mesto ili ako postane zaboravan. “Ljubavi, bilo bi super ako bi pokupio stvari sa hemijskog kad se budeš vraćao” nije teško izgovoriti.

DRUŠTVENE MREŽE
Dogovorite se koliko ćete iz svog privatnog života, bilo da su u pitanju događaji ili fotografije, otkrivati durgima na društvenim mrežama. Naravno, nikako ne pričajte o međusobnim nesporazumima sa drugima preko društvenih mreža.

IZLOGUJTE SE
Kada je vaša pažnja fokusirana na nešto drugo, partner se oseća zanemarenim. Smanjite upotrebu kompjutera i ostalih gedžeta na najmanju moguću meru kada ste kod kuće i posvetite se jedno drugome. Možete se i dogovoriti kada ćete biti na kompjuteru i koliko vremena.

NE PRETITE RAZVODOM
Čak i u najžešćoj svađi ne pretite razvodom, pakovanjem stvari i odlaskom kod mame. Pored toga što ta reč stvarno može zvučati zastrašujuće, prečesto ponavljanje ove reči može kod onog drugog izvazvati osećaj da blefirate. Pretnja razvodom nikad nije korisna, i jedino što čini jeste da stvarno može dovesti do razvoda vremenom.

JEDNO DRUGOM NA PRVOM MESTU
Morate biti svesni i "autsajdera" to jest uticaja ljudi oko vas na vaš brak. Da li vam neka prijateljica prečesto savetuje da se razvedete? Srećni parovi imaju isto toliko nesporazuma kao i oni koji se razvedu, samo što oni znaju način kako da prevaziđu nesporazume. Dvoje ljudi moraju da imaju postavljenu čvrstu granicu oko sebe i ne smeju da dozvole da se premnogo ljudi sa strane "petlja" u njihov odnos.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mala škola života  Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala škola života    Mala škola života  Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mala škola života
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Mala škola stila: Šta vam je potrebno za savršen stajling
» Prijateljstvom do dužeg života
» Religija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: DRUŠTVO :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: