IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Upozorenje: deset rečenica koje vam uništavaju život

Ići dole 
AutorPoruka
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Upozorenje: deset rečenica koje vam uništavaju život Empty
PočaljiNaslov: Upozorenje: deset rečenica koje vam uništavaju život   Upozorenje: deset rečenica koje vam uništavaju život Icon_minitime7/9/2014, 07:50

Da li često pripisujete sebi negativne epitete? Možda ne shvatate, ali reči koje izgovarate mogu delovati pogubno po vas…
[You must be registered and logged in to see this image.]
Negativnim mislima i frazama prizivate negativne stvari kako za sebe tako i za ljude u svom okruženju. Sigurno ste nekada na koga ste ljuti, rekli na primer “O kako te mrzim, umri!"

Nažalost, negativna energija se uvek vraća na one koji je proizvode, pre ili kasnije. To važi i za dobro koje pružate drugim ljudima - ono što dajete to vam se vraća, bilo dobro ili loše. Sledi spisak sa rečenicama koje svesno ili nesvesno izgovarate, a koje sadrže moćne reči koje bi trebalo oprezno koristiti...
Glupa sam

Svima se dešava da u nekim trenucima ne smatramo sebe dovoljno pametnim da rešimo određen problem ili savladamo neku materiju. Međutim ovo nije razlog da ponavljate sebi i drugima kako niste dovoljno inteligentni.

Rešenje: Zamenite ovu frazu sa “Pametna sam” ili “Svi su pametni za svoj način”. Zato što to zaista i jeste tako.
Ne zaslužujem ovo što posedujem

Ko vam je rekao da ne zaslužujete nešto? Ako je to bio roditelj, deda, neki skeptični ujak... ili bilo ko drugi, ne slušajte ih. Verovatno su sami bili nezadovoljni u tom trenutku. Naravno da zaslužujete sve dobro i sva materijalna dobra koje ima život da ponudi.

Rešenje: Zamenite ovu frazu sa “Zaslužujem svu dobrobit na svetu”. Pogledajte oko sebe. Imate hranu u frižideru? Imate više od jednog para obuće u ormanu? Uživajte u svim materijalnim stvarima, jer ste ih zaslužili!
Sama sam

Možete se osećati usamljeno trenutno, ali na planeti ima nekoliko milijardi ljudi i nikako niste sami i sigurno postoji neko za vas, bilo da je to prijatelj ili srodna duša. Možda se trenutno ne družite sa ljudima sa kojima ste ranije bili bliski, ali to je trenutno. Svakako postoji neko rešenje za to.

Rešenje: Zamenite “Sama sam” sa rečenicom “Dobar sam prijatelj”. Izađite u grad, pridružite se nekim aktivnostima, upoznajte ljude, steknite nove prijatelje.
Ne zaslužujem ljubav

Ako ste raskinuli s dečkom ili vas trenutno muče nesuglasice s nekim članom porodice, prijateljem, možda mislite da je to vaša krivica. Ljudi dolaze u naš život, ali nažalost neki i odlaze. Odlazak nekih ljudi može biti i dobar po vas. Nisu vam potrebni ljudi koji unose negativnu energiju u vaš život.

Rešenje: Zemenite ovu negativnu frazu sa “Simpatična sam i vredna ljubavi”. Učinite nešto lepo za sebe, obradujte se nekim poklonom. Prvo zavolite sebe, pa će i drugi vas.
Nisam dovoljno dobra

Mnogi ljudi se osećaju da nisu dovoljno dobri za razne stvari. Na primer, nije vam uspeo biznis koji ste pokrenuli. U redu je, svima se dešavaju pehovi, to je sastavni deo života. Umesto što ćete sebe prekoravati zbog toga, odajte sebi priznaje što ste imali hrabrosti da uopšte upustite u to.

Rešenje: Zamenite “Nisam dovoljno dobra” sa “Dovoljno sam dobra”. Setite se vremena kad ste dobijali silne pohvale - od šefa, na pimer. Dobijali ste ih zato što jeste dobri. A neuspesi se dešavaju stalno, naučite to.
Nemam nade

Možete se osećati da ste u bezizlaznoj situaciji, ali i to će proći. Verovali ili ne, imate više snage u sebi nego što mislite. Možete da promenite svoj život na bolje sve dok imate nadu.

Rešenje: Zamenite ovu negativnu rečenicu sa “Imam nade za sve”. Čak iako sunce trenutno ne sija za vas, ono sija negde, što znači da će doći i do vas.
Švorc sam

Nedostatak novca dešava se vrlo često skoro svim ljudima na plameti. Pomislite samo da neki ljudi nemaju ni upola novca koliko i vi, pa opet nekako žive. Novac dolazi i odlazi, to je potpuno prirodna i normalna stvar. Zapamtite da je za novac potrebna energija i to ona pozitivna. Dozovite ga pozitivnim mislima i radom. Naučite kako da uštedite ili dođete do bilje zarade.

Rešenje: Umesto “Švorc sam”, recite sebi “Živom u izobilju. I novac dolazi do mene”. Šta god da želite dostupno je ako verujete. Takođe, morate verovati da to i zaslužujete.
Stara sam

Izgleda da su svi zaokupljeni idejom da treba da večno budu mladi. Zašto? Mladost se nikako ne može zadržati. Starost je prirodan proces u životu. Tako da jednostavno treba prihvatiti da zauvek nećete biti mladi fizički, a psihički - to, već, zavisi od vas.

Rešenje: Zamenite frazu “Stara sam” sa “Odlična sam, baš takva kakva sam”. Mladi ste sve dok se osećate tako. Možete imati 65, a osećati se kao da vam je tek 25. Isto tako i obrnuto. Znači problem je u duhu, ne u izgledu.
Nisam talentovana

Svi imaju talenat. Neki se odmah primete, dok je za druge potrebno vreme. Uglavnom, talenat je u vama, samo je pitanje kada ćete ga otkriti.

Rešenje: Recite sebi “Talentovana sam i svojim talentom pomoći ću drugima". Napravite listu svojih mogućih talenata i krenite da ih razvijate.
Neko me je prokleo

Šta je ustvari kletva? U detinjstvu ste sigurno često čuli od svoje mame na primer “Svašta mi se događa, neko je bacio kletvu na mene”. U redu je da u detinjstvu možda i verujete u to. Ali kao odrasla osoba, sami možete doneti zaključke zbog čega se nesto desilo, a ne da okrivljujete magiju za to.

Rešenje: Recite sebi “Blagoslovena sam i zaštićena”, umesto što ćete pominjati kletve. Imate posao? Vi ste blagosloveni. Vole vas prijatelji, porodica? Pa vi ste srećni i blagosloveni. Fokusirajte se na dobre i pozitivne stvari oko sebe, a negativne zaboravite.
Nazad na vrh Ići dole
 
Upozorenje: deset rečenica koje vam uništavaju život
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» 100 odluka koje čine naš život
» TEST LIČNOSTI: Koje su prve tri reči koje vidite?
» Deset koraka za dugovečnost
» Život je u svojim rukama - Akcija
» Kakve su ti misli,takav ti je život!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: DRUŠTVO :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: