IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Stres i kako ga izbeći?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime15/9/2013, 08:28

U savremenom životu, mnogo je stresnih situacija. Počevši od odgovornosti i svađa na poslu, zatim svađa u porodici, gužvi u saobraćaju itd.
Mnogo obaveza tadođe mogu da dovedu do stresa.


Fizička reakcija na stres najčešće je ubrzan rad srca, kao i porast krvnog pritiska. To je praćeno mučninom, znojenjem i vrtoglavicom.
Dugotrajan stres je ozbiljna pretnja vašem zdravlju.

Zato:
Provodite što više vremena sa ljudima koje volite.

Bavite se nekim hobijem. To će pomoći da pobegnete od problema svakodnevnog života, bar na neko vreme.

Smanjite unošenje kafe i alkohola.

Redovno spavajte i redovno se hranite.

Svakodnevno radite neke vežbe ili šetajte.

Planirajte obaveze tako da ih možete završiti. Ne pokušavajte da sve uradite odjednom, nego korak po korak, da ne biste sebe doveli u stresnu situaciju.

Naučite da pravite kompromise, naročito onda, kada su manje važne stvari u pitanju.

Ako Vam se vrzmaju po glavi misli koje Vam ne daju mira, razgovarajte o tome sa bliskom osobom.


Čisteći kuću bićete zdraviji - Samo 20 minuta fizičke aktivnosti svake nedelje poboljšaće vam mentalno zdravlje, pa makar to bili i najobičniji kućni poslovi. U istraživanju koje su sproveli britanski naučnici, učestvovalo je više hiljada ispitanika koji pate od stresa i koji su po zadatku morali svake nedelje da srede kuću (stan) ili baštu. Rezultati su pokazali da su se čak 90% ispitanika potpuno oslobodili stresa.
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime22/9/2013, 14:36

Istina je da sve navedeno u prethodnom postu pomaže da amortizujemo negativnosti stresa. Meni provereno pomaže "druženje" sa prirodom, fizička aktivnost i druženje sa opuštenim, pozitivnim ljudima.
Moja koleginica, koju život uopšte nije mazio, u stresnoj situaciji se okreće molitvi. Kaže da u početku nije mogla ni da se seti molitve, te da je vremenom posle pukog ponavaljanja Oče naš (u sebi) stekla automatizam i da joj to najviše pomaže.

U svakom slučaju - akcija ne može odnemoći, a valja se i setiti da je život sazdan od neprekidnog toka promena, da je sutra novi dan koji  donosi novo ostvarenje, pa tako i radost.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime22/9/2013, 14:50

trag ::
Istina je da sve navedeno u prethodnom postu pomaže da amortizujemo negativnosti stresa. Meni provereno pomaže "druženje" sa prirodom, fizička aktivnost i druženje sa opuštenim, pozitivnim ljudima.
Moja koleginica, koju život uopšte nije mazio, u stresnoj situaciji se okreće molitvi. Kaže da u početku nije mogla ni da se seti molitve, te da je vremenom posle pukog ponavaljanja Oče naš (u sebi) stekla automatizam i da joj to najviše pomaže.

U svakom slučaju - akcija ne može odnemoći, a valja se i setiti da je život sazdan od neprekidnog toka promena, da je sutra novi dan koji  donosi novo ostvarenje, pa tako i radost.
..samo cu potpisati ovo..nemam shta da dodam..
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime22/9/2013, 21:16

_Zana_ ::
trag ::
Istina je da sve navedeno u prethodnom postu pomaže da amortizujemo negativnosti stresa. Meni provereno pomaže "druženje" sa prirodom, fizička aktivnost i druženje sa opuštenim, pozitivnim ljudima.
Moja koleginica, koju život uopšte nije mazio, u stresnoj situaciji se okreće molitvi. Kaže da u početku nije mogla ni da se seti molitve, te da je vremenom posle pukog ponavaljanja Oče naš (u sebi) stekla automatizam i da joj to najviše pomaže.

U svakom slučaju - akcija ne može odnemoći, a valja se i setiti da je život sazdan od neprekidnog toka promena, da je sutra novi dan koji  donosi novo ostvarenje, pa tako i radost.
..samo cu potpisati ovo..nemam shta da dodam..

Vjeruj mi da bi i ja ovo potpisao jer je  u principu tačno ,da nije onog  djela gde se okreće molitvi....
 Vjerovatno jeste rešenje da se izbjegne stresna situacija i okretanje molitvi ,ali to okretanje molitvi nosi i svoje  specifične interese gde se pod pričom o Svemogućem nameću neke dogme  koje nemaju pokriće  u realnom životu. Kako je moguće da sveštenik u ime Boga oprosti greh grešniku koji je taj greh napravio prema drugom čovjeku ,a da nema potrebe da oproštaj traži od tog čovjeka . Totalno nerealno i pripada sveri dogme ,a ne realnog opipljivog života . To je taj detalj koji bi iz ovog gornjeg teksta izdvojio i onda potpisao kao svoj.
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime22/9/2013, 21:55

Ne nije baš to u pitanju. Ja sam to nejasno napisala, jer poznajem moju koleginicu, za razliku od vas. Ona se pod pritiskom/jakim stresom okreće molitvi, jer je vernik, njen je način, a ja sam ga navela jer vernicima može pomoći. Molitva je umiruje, pomaže da zaustavi pritisak, da se opusti i prikupi snagu, jasnije misli. Sama mi je rekla kako je došla do toga, što sam napisala. Eto.

Što se tiče oproštaja od sveštenika, delimično se slažem, jer možda je suština baš u tome da se čovek preispituje. Izvinjenje i molba za oproštaj od povredjenog valjda ima istu svrhu i podrazumeva iskrenost molioca i relativno visoku svest onoga ko treba da oprosti (da bi mogao oprostiti). To nije lako ni jednoj ni drugoj strani (za obične/ prosečne ljude). Sve jedno ako je dogma a ne lična iskustvena stvar, jer dovoljno je čak da zamislimo sebe u situaciji da idemo kod sveštenika da tražimo oproštaj (meni je to zaista strano), kao i na strani povredjenog koga počinilac moli za oproštaj. Nije lako.
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime22/9/2013, 23:04

Nisam ni mislio na  tvoju kolegicu već sam imao u vidu jedan drugi slučaj gde je okretanje molitvi  i svešteniku imao za posledicu  gubljenje ralnog odnosa prema  životu ,a time i teže posledice.Suočavanje sa onim kome smo naneli greh ,i tražeći od njega oprost sebe dovodimo u poziciju podređenosti ,pa samim tim ozbiljan nauk da u buduće pazimo na svoje postupke. Ako onaj kome smo napravili greh oprosti tek tada imamo moralno pravo da smatramo da smo okajali greh i da  smo oslobođeni  stresa. Ali u savremenom društvu gde je poenta da se sve može kupiti dovoljno je platiti svešteniku i vrlo lako se pokaju gresi ,a sve u ime Vjere i Svevišnjeg. To je ono  što je meni strano.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime23/9/2013, 09:12

..ja imam jednostavan recept za stres..odem pored vode,proshetam koji km i voda sve spere..
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime23/9/2013, 09:26

Odigrati partiju šaha sa kompjutereom je rešenje za svaki uznemirujući  trenutak.... Najbolji anti stres sedativ !
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime23/9/2013, 20:59

Plivanje je fantastično, pomaže i muzika, ponekad dubok udah da ne izliješ bes, a nekad ništa, sve to zavisi od prilike i pod kolikim si pritiskom.
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime23/9/2013, 21:15

Ja sam izabrao ono što mi je uvjek pri ruci   ,a kada mi se to desi a  kompjuter nije u blizu onda  brojim do deset....
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime11/11/2013, 10:32

Može da pomogne i ''generalno'' u kući, valjda zato što zahteva fizički napor. Teško krenuti, a posle ''ide''.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime11/11/2013, 11:29

..izbegla bih ja stres ali nece on mene hehe.. 
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime7/5/2014, 14:11

SAZNAJTE DA LI STE POD STRESOM: Jedan pogled na ovu sliku će vam dati odgovor!

Britanski profesor psihologije osmislio je brzi optički test koji meri nivo stresa kojem su ljudi izloženi.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Zahvaljujući ovom testu, za samo nekoliko sekundi možete da proverite da li ste pod stresom. Britanski profesor psihologije osmislio je brzi optički test koji meri nivo stresa kojem su ljudi izloženi.

U pitanju su takozvane "rotirajuće zmije" koje se ne pomeraju ako ste savršeno mirni i opušteni.

Međutim, kod ljudi koji su umorni i pod stresom, ove zmije se lagano pokreću.

U slučaju da se ovi šareni krugovi kreću veliku brzinom, tada je reč o osobi koja mora da se odmori i da nađe način kako da otkloni stres!

Trebalo bi napomenuti da mnoga istraživanja pokazuju da dugotrajan stres može biti smrtonosan, a ako vas ne ubije onaj u slobodno vreme, stres na radnom mestu sigurno hoće – povećava rizik od srčanog oboljenja, gripa, metaboličkog sindroma i povećava rizik da patite od povišenog krvnog pritiska.

Studija od skoro 700 izraelskih radnika pokazala je da, kada stres na poslu postane neizdržljiv, skoro dva puta je veća šansa da se oboli od dijabetesa tipa 2, kada organizam postane rezistentan na inzulin koji regulira nivo šećera. Britanski istraživači navode da i unapređenje na poslu povećava nivo stresa.

Naime, prema njihovoj studiji, zaposleni koji napreduju na poslu ulažu dodatnih deset posto mentalnog napora i imaju manje vremena redovno posjećivati doktora.

Ova dva videa pokazuju i kako stres utiče na naš organizam.






P.S. Ove zmijice su totalno mrtve, pa ih mogu gledati kol'ko hoću...
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime7/5/2014, 19:42

..uh Palmice..sreca pa se [olako okrecu,inache sam mislila da vitlaju samo,ko furije ove zmijice...hehe..dobro je hehe.. 
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime16/6/2014, 13:35

Opusite se

Na bucmastog mačak koji uživa izvaljen na stolici mogli bi da se ugeldaju svi kojima je opuštanje strana teritorija. On to, jednostavno, radi bez greške. Pogledajte...

Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime25/7/2015, 20:15

Има и ово - понекад је нужан да нас мало "продрма" и разбуди из неке деградирајуће умртвљености. Ако ништа друго, свако опуштање мора да има крај Ona se plezi

Моја другарица каже: "Добро је да није било горе" šmeker
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Stres i kako ga izbeći? Empty
PočaljiNaslov: Re: Stres i kako ga izbeći?   Stres i kako ga izbeći? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Stres i kako ga izbeći?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako na nas deluje pun mesec?
» Bol/Kako se nosite sa bolom?
» Kako si?
» Kako nastaje rak
» Kako da razumemo snove

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: DRUŠTVO :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: