IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Shta je zabluda?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Shta je zabluda? Empty
PočaljiNaslov: Shta je zabluda?   Shta je zabluda? Icon_minitime20/2/2015, 06:39

Jedna situacija na forumu me *naterala* da napishem neshto o zabludi...
Shta je zabluda?
Svesna lazh?
Lazhno verovanje?
Iluzija?
Privid?
Laganje sebe,drugih?
Da li su zablude zamke ?
Kako dolazimo od zablude do istine?
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Shta je zabluda? Empty
PočaljiNaslov: Re: Shta je zabluda?   Shta je zabluda? Icon_minitime20/2/2015, 06:45

...od zablude do istine dolazimo promishljanjem,temeljnim promishljanjem,gde nema mesta za sluchajnu misao,gde postoji samo chista misao... zablude su obichno chulne forme,npr. iz daljine vidimo nekog i ubedjeni smo da je to neko koga poznajemo,a ustvari kada nam se priblizhi uvidjamo da to nije taj neko... to je npr trenutna zabluda,ali znajuci tog nekog ,kako izgleda i ostalo,nemoguce je da pogreshimo i ostanemo u zabludi...znachi zakljuchak je da zabluda nestaje znanjem,najbolje i najsigurnije znanje nastaje chistim promisljanjem,oslobadjanjem uma od svih predrasuda,predstava i usredjivanje na samu istinu...ona je uvek tu,kao i ljubav,samo je potrebna odredjena snaga,u ovom sluchaju misaoni napor da se ostvari kako bi se istina spoznala i pobegla od zablude...dalje ,npr prochitamo nechiji post i nadjemo se uvredjeni jer pomislimo da se post odnosi na nas,ponovnim razmishljanjem,pa i razgovorom sa tom osobom dolazimo do ispravke zablude...naravno sve to ,pod uslovom da ne zhelimo da zhivimo u zabludi...
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Shta je zabluda? Empty
PočaljiNaslov: Re: Shta je zabluda?   Shta je zabluda? Icon_minitime28/2/2015, 08:58

Sklona sam joj kada su osobine ljudi po sredi. Najčešće iz nerazmišljanja, nepažnje, iz želje, ili iz uverenja da su ljudi rodjeni da budu dobri, svesna toga ili ne.

One ničem ne doprinose, samo komplikuju život, makar bile i "pozitivne", odnosno onaj slučaj kada je njihov predmet nešto u šta verujemo da je bolje nego što jeste.

Meni su najsličnije samoobmanjivoj vrsti laži.
Sa kvalifikaciom da ih otklanja znanje i promišljanje se slažem, s tim što obicno sve to kasni, pa se osecamo kao iscedjen limun, no sami smo odgovorni
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Shta je zabluda? Empty
PočaljiNaslov: Re: Shta je zabluda?   Shta je zabluda? Icon_minitime28/2/2015, 12:43

Postoje ljudi koji su izgubili sve, koji su u životu dosta patili, na ovaj ili onaj način... Ali za sve to postoji objašnjenje, ma kakvo ono bilo i sve se dešava s razlogom. Mnogi su upoznali ''srodne duše'' te na kraju sve se srušilo, pa im je to bila životna škola i dokaz da u stvari to nije bila nikakva srodna duša... Svi griješe, i u jednom trenutku su uvjereni da to tako treba biti i da je to nešto posebno i nešto pravo, pa opet kad dođe njihovo vrijeme pa upoznaju pravu osobu, baš baš onu pravu, tek tad shvate da, sve ono što je do tad bilo, da je to jedna životna škola, da je to jedan životni promašaj koji smo svi doživjeli... U većini slučajeva potrebno je vremena i vremena da se zbližiš toliko sa nekom osobom da hvatiš da je to ono pravo i da želiš provesti cijeli život s tom osobom. Rijetki su oni koji to dožive ''na prvu'' sa nekom osobom, pogotovo u današnje vrijeme kad nas ima svakakvih, i kad je ljudski moral na jako niskom nivou...  Vjerujte da ipak svakog u životu čeka ona prava ljubav i da nema pravila... samo se desi i kad se najmanje nadate.... Najbitnije u životu je prepoznati tu osobu i nipošto ne propustiti priliku da budeš sretan cijeli svoj život, jer samo sa onom pravom iskrenom ljubavi ćeš biti sretan... Hvala Bogu dragom, ja sam svoju prepoznao kad sam se najmanje nadao...prepoznao i stao. Sada znam da postoji i to mi je dovoljno... dovoljno da budem sretan. šmeker
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Shta je zabluda? Empty
PočaljiNaslov: Re: Shta je zabluda?   Shta je zabluda? Icon_minitime28/2/2015, 12:59

Divno! Ovo vredi procitati. Drago mi je uvek kad se ljudi pronadju, jer samo ljubavlju ispunjen čovek je istinski bogat. Bas mi je drago
Nazad na vrh Ići dole
Palma*
Aktivan clan
Aktivan clan
Palma*


Broj poruka : 11980
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 103
Lokacija : sunčana strana ulice

Shta je zabluda? Empty
PočaljiNaslov: Re: Shta je zabluda?   Shta je zabluda? Icon_minitime28/2/2015, 13:32

Zabluda nije svesna laž.
Zabluda je nesvesna laž..

I tako... ja sam bila u zabludi jer sam samu sebe nesvesno lagala misleći da me voli onaj bivši MM-PS, a on me je svesno lagao... hehe..
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Shta je zabluda? Empty
PočaljiNaslov: Re: Shta je zabluda?   Shta je zabluda? Icon_minitime1/3/2015, 09:31

Nije sija no je vrat, 'el'?
Zovi to kako god, no lazes sebe jer NECES da otvorenih ociju (bjektivno) virnes u fokus.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Shta je zabluda? Empty
PočaljiNaslov: Re: Shta je zabluda?   Shta je zabluda? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Shta je zabluda?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Shta zhene chuju?
» Shta trenutno slushate?
» Shta ste danas kuvali?
» Shta da obuchem danas?
» Shta je moderno za jesen/zimu 2013/14

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: DRUŠTVO :: RELIGIJA-SOCIOLOGIJA-FILOZOFIJA-
Skoči na: