IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zavadi pa vladaj!

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Zavadi pa vladaj! Empty
PočaljiNaslov: Zavadi pa vladaj!   Zavadi pa vladaj! Icon_minitime16/8/2015, 09:51

(podeli i) "Zavadi pa vladaj" staro je koliko i ljudska istorija u zajedicama...
Ipak ta učiteljica života (prepuna najkrvavijih manifestacija podložnog/ljudskog ludila u svim delovima Zemlje) nije do danas stekla verne učenike, kadre da nauče i primene, čak ni posle neposrednog iskustva, kao kod nas u bivšoj Jugoslaviji i kompletnoj istoriji.

Šta je to vrednije od ljudi, njihovog života i opstanka, što ih toliko nepomirljivo deli u ratu do samoistrebljenja?

Šta je to u njima toliko gladno destrukcije i samodestrukcije, ili je to priroda ljudska (potpuno strana ostalim oblicima života)?  Ako jeste, čemu/kome služi? Razvoju vrste sigurno ne!

Jesu li uopšte ljudi - ta šačica koja deli i zavadja i šta ona to svojom vladavinom zaradjuje kroz adrenalin mržnje, besa... krvi? Jesu li to uopšte ljudi (a ako jesu, jesmo li svi iz te sorte, samo što ne umemo kao oni i zašto ne umemo/NE MOŽEMO)?

Zašto im služimo gore od prostitutki, jer ove bar naplaćuju usluge?

Valjda ne možemo, pa zašto se onda ne odupremo tom oprobanom i dokazanom zavadjanju/vladavini destruktivne manjine?

Pa šta o ovom i svemu ostalom u vezi sa ovim ljudskim robovanjem mislite, ako uopšte mislite, a?
Nazad na vrh Ići dole
SUMAR

SUMAR


Broj poruka : 8607
Datum upisa : 06.02.2014
Godina : 64
Lokacija : MRDA

Zavadi pa vladaj! Empty
PočaljiNaslov: Re: Zavadi pa vladaj!   Zavadi pa vladaj! Icon_minitime16/8/2015, 15:22

Najvece lukavstvo u coveka je zavadi pa vladaj.
Ako si slab vladace sa tobom drugi a ako si jak vladaces sobom...
Najvece lukavstvo zaradjeno vremenom jeste ne nasedati dnevnom i vremenskom besu.
Ko izdrzi probu CEKANJA taj je pobednik...
Taj mirno moze uzivati u plodovima svoje pobede.
A ko ne izdrzi probu bice iskoriscavan do kraja svog bitisa.
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Zavadi pa vladaj! Empty
PočaljiNaslov: Re: Zavadi pa vladaj!   Zavadi pa vladaj! Icon_minitime16/8/2015, 22:47

Postoji više načina,kako nas je moguće držati pod kontrolom..., jer dokle god se mi međusobno sukobljavamo oko vjere, oko politike, oko toga što je “krivo”, oni nas dijele i nama vladaju, a mi smo tako obuzeti međusobnim svađama da ne stižemo podići glavu i vidjeti da konce koji nas vežu za te naše navodno suprotne strane u tim sukobima u stvari drži ista ruka. Jer, što su ljudi više podijeljeni, što je više sukoba i podjela, to je lakše njima vladati. Mnogo je teže manipulirati ljudima koji žive u skladu i slozi, ili držati pod kontrolom ljude koji poštuju pravo na različitost, nego ljude koji se neprekidno svađaju i nameću svoju volju.
Jedna od najvažnijih stvari koje bismo mogli učiniti jest da naučimo poštovati pravo drugoga da bude drukčiji, poštovati pravo drugoga da drukčije misli, a ne nametati svima svoja uvjerenja. Možemo se ujediniti oko ideja oko kojih se slažemo, a ja se bar nadam da su to ideje slobode misli i izražavanja, i sve ostale slobode za koje smo donedavna vjerovali da neupitno pripadaju ljudima, umjesto da se dijelimo zbog nečeg u čemu se ne slažemo, a uglavnom je ionako nevažno. “Ja vjerujem u Isusa Krista!”, “Ja ne vjerujem u Isusa Krista!” - da, pa što onda, idemo skupa na pivo. Važno je da ti u to vjeruješ, to ionako utječe na tvoj život. Svađamo se i sukobljavamo zbog apsolutno nevažnih, besmislenih stvari, a zbog njih nikad ne dižemo pogled da bismo vidjeli ono što ja zovem cjelovitom slikom.
Drugi način koji koriste da bi vladali nama jest strah koji nam pokušavaju nametnuti. Jer, onaj tko živi u strahu traži nekog tko će ga zaštititi od onoga čega je manipulacijom natjeran da se boji. Smisao cijele ove manipulacije nakon 11. rujna jest da se ljudima utjera takav strah u kosti da će oni prihvatiti oduzimanje svojih temeljnih prava i slobode, navodno da bi ih zaštitili od nečega od čega je manipulacijom u njima stvoren strah, u ovom slučaju islamskog terorizma i cijele te priče. Dakle, ključna je stvar ne prepuštati se strahu i ne ustupati svoju moć. I ne zaboraviti da samo zato što je nešto objavljeno u medijima, samo zato što je neki spiker pred kamerom rekao što se dogodilo i zašto se dogodilo, da to ne mora biti istina. Povijest nas uči da najčešće to i nije istina. Nakon 11. rujna ja sam jedne večeri sjedio pred televizorom i čuo kako spiker na nacionalnoj televiziji objavljuje da je u blizini mjesta gdje se urušio neboder nađena putovnica jednog od otmičara. Ja nisam fizičar - ali putovnica koja je od papira i avion koji je eksplodirao u zraku ?!? Mislim da tu mora postojati još nešto. Samo zato što je to rekao FBI, BBC je to ponovio bez pitanja. Ja sam cijelo vrijeme čekao da se netko nasmije - ali nije bilo smijeha. Važno je da uvijek propitujemo ono što nam kažu, a ne da vjerujemo u nešto samo zato što čovjek u odijelu kojeg vidimo na televiziji kaže da je to istina.
Kada se oslobodimo tako očiglednih manipulacija ...."navika " zavladi pa vladaj neče imati uticaja...gradit će mo jednakost na razlikama... neće nas smetati što navijaš  za ljutog protivnika
a ko je na vlasti pamtit će mo samo na dan izbora...
 Priznajem popio sam tri "Nikšička" ladna piva ,pa mi  možda misli izmaču kontroli...ili samo zbog toga vjerujem da će slabiti ustaljeno pravilo : "zavadi pa vladaj "
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zavadi pa vladaj! Empty
PočaljiNaslov: Re: Zavadi pa vladaj!   Zavadi pa vladaj! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zavadi pa vladaj!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: DRUŠTVO :: RELIGIJA-SOCIOLOGIJA-FILOZOFIJA-
Skoči na: