IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Širenje kruga dobrih dela (prof.Jerotić)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Širenje kruga dobrih dela (prof.Jerotić)  Empty
PočaljiNaslov: Širenje kruga dobrih dela (prof.Jerotić)    Širenje kruga dobrih dela (prof.Jerotić)  Icon_minitime22/6/2016, 16:04

U restoranu je sedeo profesor Vladeta Jerotić sa prijateljima. Jedan mladić je hteo da ih časti pićem.
Prišao je, predstavio se i rekao da on profesoru Jerotiću mnogo duguje, zato što su mu njegove knjige pomogle u životu, pa bi hteo, na ovaj način, da mu se zahvali.

Profesor Jerotić je ljubazno odbio rekavši:

„Nemojte da uvek činite ja tebi – ti meni. Ja sam nešto, kako vi kažete, vama učinio i vi sada hoćete meni da vratite.
Kada vam neko učini nešto dobro, vi učinite dobro nekom drugom, on nekom trećem i tako se pravi krug dobrih dela.
Inače to – ja tebi, ti meni – je odraz plemenske svesti i osnov korupcije. Zato ja kažem da je za plemenske narode, u koje ubrajam i Srbe, korupcija nešto prirodno.
Ipak, ne treba zaboraviti da smo mi pozvani da budemo hrišćani, a to znači da se izdižemo iznad svoje prirode.“

***
Da li biste sa svima podelili ono što ste sami učinili na širenju kruga dobrih dela?
Evo od, nadam se više mojih -jedna relativno banalna skorašnja dogodovština:
Pri odlasku kući sustigla sam ženu koja uvijala pod teretom dve krcate torbe. Pridjem joj i ponesem jednu, onako usput, uz to ganuta činjenicom da očigledno nema pare za taksi, niti nekog ko bi joj pomogao. Zahvalila se, pojasnila teret, a pri rastanku ponudila je da mi plati. Kad sam odbila (skoro povredjena) i krenula, ostala je da stoji u neverici.
Eto dokle smo dogurali u ovom našem novom veku, izgleda ne vidimo jedni druge, zbog čega sam ovo odabrala.

Evo nešto sa druge strane: Moj muž zabavljen bolesnikom koga je dovezao u hitnu - zaboravi onu njegovu malu torbicu sa ličnim dokumentima (i novcem) na autu parkiranom na prometnoj ulici. Po dolasku kući, nakon nekog vremena - dobije poziv od nepoznatog čoveka da dodje po svoje stvari. Čovek je, koristeći poslednje pozivie uz muževljevog mobilnog, saznao naš broj fiksnog tel. i pozvao. Odbio je čak i piće.
Slična stvar se dogodila i mojoj ćerki, a nju su pronašli preko fejsa. Opet ona je pronašla veliki novac u ulazu pred iznajmljenim stanom u Bg. i shvatajući da se to moglo dogoditi samo ljudima pored njenog stana, ili nekom ko dolazi kod njih (uvučeni deo hodnika koji koriste samo 2 stana), pozvonila je i dala novac. Ljudi su bili izbezumljeni, pa presrećni da ne detaljišem... nego raspisah se ja, očigledno mi se više ne radi  šmeker  
'aj' sad Vi hehe..

P.S. Stavih ovo u psihologiju zbog motiva, ako ne valja, prebaci u svaštaru ili gde god :)
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Glavni Admin
Admin


Broj poruka : 1034
Datum upisa : 03.05.2012
Lokacija : xxx

Širenje kruga dobrih dela (prof.Jerotić)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Širenje kruga dobrih dela (prof.Jerotić)    Širenje kruga dobrih dela (prof.Jerotić)  Icon_minitime22/6/2016, 21:40

trag ::


P.S. Stavih ovo u psihologiju zbog motiva, ako ne valja, prebaci u svaštaru ili gde god :)
Ti si svoje rekla.... a ja dodajem: Ovome je mjesto ovde ,ili bilo gde drugo, na ovom forumu. Izbor teme i stvarni događaji u njoj zaslužuju počasno mjesto na bilo kojem mjestu ovoga foruma.



Admin
Nazad na vrh Ići dole
https://ljubav.forumgabon.com
 
Širenje kruga dobrih dela (prof.Jerotić)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: DRUŠTVO :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: