IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pažnja

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Pažnja  Empty
PočaljiNaslov: Pažnja    Pažnja  Icon_minitime22/8/2013, 09:38

Ljudima slicnim meni (radoznalim poput majmuna) lako je rasuti pažnju... (posledica - svaštarenje - u svemu po malo, u retko čemu dovoljno).
Zbog ovog što napisah, odnosno iskustveno dobro znam da je usmeravanje pažnje na prioritetne stvari, i u materijalnoj i u psihičkoj sferi vrlo važno, zato što je pravilno usmerena - plodonosna u obe ove sfere i jedan od načina najboljeg utroška energije, zar ne?

Izgleda da to dobro znaju čelnici skoro svih ljudskih grupacija oduvek i to znanje koriste da masama raspu pažnju, po modelu - "hleba i igara" i sl., zbog čega čak i ne razmišlja o bitnim stvarima, pa otpada rizik da progleda, pažnju i potom delovanje - usmeri na pitanja od suštinskog, najznačajnijeg uticaja na njen život (forsiranje najrazličitijih vidova zabave, raznovrsnih podela, ličnog izgleda, ljudskih tragedija, katastrofa... svega na šta se prirodno i neprirodno "lepimo" i bespotrebno zameramo i delimo, bez razmisljanja, kao mušice u letu. (mora doći vreme kad to neće prolaziti, inače nas nema - samo cist zombi). DA NE 

O sebi napisah, kako to funkcioniše kod Vas, a?
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Pažnja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pažnja    Pažnja  Icon_minitime22/8/2013, 10:17

Moram priznati da zbog načina življenja  i površnog posmatranja svakodnevni stvari i događaja,promiču mi mnoge "sitnice" da ih i ne zabeležim u svojim razmišljanjima .Dugujem ti zahvalnost što nekim temama koje potenciraš skrećeš moju pažnju na nih ,a prošle bi i prolaze ne zapaženo .Baš u grču svakodnevnog života koje nameću pojedinci ili prestavnici skupina čovjek ogugla pa bez neke racionalne selekcije odbacuje u đuture sve.....pa se dešava da i biseri odu pred svinje. Porazno ali istinito i sam sebi ponekad udjelim negativnu lekciju takvom odnosu i što je još drastičnije takvom ponašanju .Davno sam sebe opredjelio,nećeš biti pokusni kunić za bilo što novo ,moderno ,avangardno , ili slatkorečivo ,bez obzira ko iza toga stajao i kakvim srestvima. Tema na koju ću se sigurno vratiti...
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Pažnja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pažnja    Pažnja  Icon_minitime27/11/2013, 11:29

U jednom razgovoru ,od pre neki dan ,dugogodišnjoj prijateljici rekoh  Ima li nešto što u razgovoru nismo dotakli a da si od mene to očekivala ? Nekoliko je trenutaka  razmišljala ,a onda mi je koroz osmjeh rekla..... ima ,ima  nikada mi nisi objasnio zašto  nikada smnom nisi počeo priču kao sa ženom (ženkom ) i gde je skrivena ta tvoja "kočnica" ? Tada sam ja tražio predah u razmišljanju... Rekoh poslat ću ti mail i potanko objasniti ! To posle podne  poslao sam joj mail... evo kopije :
[You must be registered and logged in to see this image.]

 Možeš li mene zamisliti kako ti o0vo obečavam kao stvarnost ? Ako možeš samo mi reci i ja obečajem da ću nastaviti baš u ovom stili ,za koji tek sada otkrivam da imam talenta ..
 Pozdrav @popovac.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Pažnja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pažnja    Pažnja  Icon_minitime3/12/2013, 12:16

..shta znam..valjda svakome treba paznja a shto se tiche obracanja paznje na tudje probleme,msm da sam tu milosrdna,dovoljno..a shto se tiche rasipanja paznje na vishe stvari,tu sam poznata,pa ja sam blizanac:))..to sve govori Smile 
Nazad na vrh Ići dole
Miculy

Miculy


Broj poruka : 1733
Datum upisa : 01.02.2013
Lokacija : Severno, severnije

Pažnja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pažnja    Pažnja  Icon_minitime3/12/2013, 21:33

Procitah postove iznad. Pa lepo......... lepo je kad je neko toliko pazljiv. Ali mislim da nam popovac duguje kopiju maila koju je najavio u postu. oops 
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Pažnja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pažnja    Pažnja  Icon_minitime3/12/2013, 21:45

Miculy ::
Procitah postove iznad. Pa lepo......... lepo je kad je neko toliko pazljiv. Ali mislim da nam popovac duguje kopiju maila koju je najavio u postu. oops 
Popovac je svoje obećanje održao... u samom postu je kopija maila... jest da je kratak ,ali je slikom potkrepljen. Toliko od popovca...jer nebi se obavezivao da nije imao namjeru ispuniti !
šmeker
Nazad na vrh Ići dole
Miculy

Miculy


Broj poruka : 1733
Datum upisa : 01.02.2013
Lokacija : Severno, severnije

Pažnja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pažnja    Pažnja  Icon_minitime3/12/2013, 21:47

popovac ::
Miculy ::
Procitah postove iznad. Pa lepo......... lepo je kad je neko toliko pazljiv. Ali mislim da nam popovac duguje kopiju maila koju je najavio u postu. oops 
Popovac je svoje obećanje održao... u samom postu je kopija maila... jest da je kratak ,ali je slikom potkrepljen. Toliko od popovca...jer nebi se obavezivao da nije imao namjeru ispuniti !
šmeker
Postideo sam se 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pažnja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pažnja    Pažnja  Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pažnja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: DRUŠTVO :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: