IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Da li ste zlopamtilo?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Da li ste zlopamtilo? Empty
PočaljiNaslov: Da li ste zlopamtilo?   Da li ste zlopamtilo? Icon_minitime20/9/2013, 13:44

Da li i koliko dugo ste u stanju da pamtite reci, postupke drugih koje su Vas povredili (ili barem pokusali da Vas povrede)?
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Da li ste zlopamtilo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste zlopamtilo?   Da li ste zlopamtilo? Icon_minitime20/9/2013, 13:44

Pamtim sve kao slon....ali me to ne opterećuje jer oprashtam brzo ali ne zaboravljam.
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Da li ste zlopamtilo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste zlopamtilo?   Da li ste zlopamtilo? Icon_minitime20/9/2013, 14:33

Ima nekih momenata kojih se sjećam toliko vjerno kao da su se dogodili danas.Neke dijeli vreme od četrdeset godina ,a toliko su jasni da to sebi ne mogu objasniti.. Te događaje pamtim kao i sve učesnike iz tih događaja ,ali bez namjere  ili nekog posebnog razloga...jednostavno su urezani u sjećanje.Pamtimi one događaje u kojima sambi8o zadovoljan što su se dogodili ,ali i one druge  na čije potsećanje i danas osjećam gorčinu  i bijes što su se dogodili . Ako postoji pamčenje  pa i ono po zlu onda pamtim samo zbog sebe da bi izbjegao u budućnosti da mi se to ne ponovi.U tome je  jedini smisao pamćenja,samo da sebe usmjerim pravilno i da na osnovu iskustva izbjegnem zamke. Za sve greške  jedino krivim sebe i svoju  odgovornost ne usmjeravam ni na koga !
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Da li ste zlopamtilo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste zlopamtilo?   Da li ste zlopamtilo? Icon_minitime21/9/2013, 14:08

Nisam sigurna. Nije me teško povrediti ako mi je do nečeg i nekog veoma stalo, kad se u nešto maksimalno uložim, što mi je osobina, a naročito ako mi neko nešto učini krajnje nepošteno, u nepravdi.
Kažem da nisam sigurna iz razloga što kad me neka povreda duboko dotakne, relativno brzo razmišljam i analiziram razloge zašto je to neko učinio. Međutim, ako me ista osoba ponovo dokači, setim se njenih prethodnih činjenja, pa ne znam da li sam oprostila. Ako zaključim da je to karakteristika osobe, prosto je definitivno "otkačim", pa će me teže povrediti.

Svideo mi se zaključak Popovca o tome čemu služi pamćenje, a posebno konstatacija da za sve greške jedino krivi sebe i da svoju odgovornost ne usmjerava ni na koga. Činjenica je da su ljudi takvi kakvi jesu, a za ostalo su kriva naša očekivanja. Samo tu nauku još nisam apslolvirala.
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdana

Zvezdana


Broj poruka : 2588
Datum upisa : 09.01.2014
Lokacija : Negde medju zvezdama.

Da li ste zlopamtilo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste zlopamtilo?   Da li ste zlopamtilo? Icon_minitime17/1/2014, 10:35

Zlopamtilo nisam ali ne zaboravljam osobe koje su me povredile.Cesto postavljam sebi pitanja "Zasto kad nisam kriva" U sustini sebe krivim jer sam to dozvolila ali oprostim jer prastanjem sebe rasterecujem .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li ste zlopamtilo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste zlopamtilo?   Da li ste zlopamtilo? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li ste zlopamtilo?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: DRUŠTVO :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: