IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Snalažljivost ili znanje ?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Snalažljivost ili znanje ? Empty
PočaljiNaslov: Snalažljivost ili znanje ?   Snalažljivost ili znanje ? Icon_minitime4/4/2014, 08:41

Obe stavke jesu poželjne i pozitivne. Ipak, nekada isključuju jedna drugu.

Da li je zanje poželjno ukoliko smo snalažljivi, ili smo snalažljivi jer posedujemo i neko znanje? Deluje kao teorija i praksa koje su često različite bar ovde kod nas. Koliko ljudi vode računa o tome kako iskoristiti znanje i snaći se u životu? Da li smo došli do toga da danas svako pokušava da se snađe čak i na nepošten način i bez znanja?
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Snalažljivost ili znanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snalažljivost ili znanje ?   Snalažljivost ili znanje ? Icon_minitime6/4/2014, 10:11

Trebalo bi da se upotpunjuju. U ovo tesko vreme prolaze snalazljivi i bez (dovoljnog) znanja, a vrlo cesto bas na neposten nacin, ili se to plavusi samo cini  Ona se plezi 

Po meni snalazljivost podrazumeva inteligenciju, a ova bi trebalo da vuce ka znanju, no ne mora biti, pogotovo kad se nesto zeli odmah i sad, bez razlike sto to nesto podrazumeva proces, pa ne tolerise precice iz licne potrebe, ili zelje.

Znanje (u klasicnom smislu) ne podrazumeva sigurnost njegove primene od strane snalazljivog. Neretko sam upoznala vrsne studente koji nisu bili takvi u primeni naucenog/praksi. To ne mora da znaci da su prosto memorisali i za ispit reprodukovali sadrzaje (bez sustinkog razumevanja, odnosno negove svrhe), no moze biti uzrokovano okolnostima, motivacijom, karakternim osobinama...

Zloupotreba znanja u svim disciplinama i ljudskim odnosima je strasana, a cini mi se da odlikuje sebicna (cilj opravdava sredstva) i destruktivna bica. Znanje jeste moc, a ako je ova konstruktivna - podrazumeva samodisciplinu, profesionalizam, objektivnost, odnosno svrhu i posledice delovanja, zavisno na sta je usmerena.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Snalažljivost ili znanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snalažljivost ili znanje ?   Snalažljivost ili znanje ? Icon_minitime8/4/2014, 08:19

Bash tako trag..ukoliko nema znanja sva snalazhljivost je nedovoljna..mozhda danas i prolazi

trag -Trebalo bi da se upotpunjuju. U ovo tesko vreme prolaze snalazljivi i bez (dovoljnog) znanja, a vrlo cesto bas na neposten nacin, ili se to plavusi samo cini
...samo koliko to mozhe da traje?..mislim da sve uvek dodje na svoje jer puka snalazhljivost bez znanja padne na prvoj prepreci gde je potrebno ukljuchiti i mrvu znanja..
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Snalažljivost ili znanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snalažljivost ili znanje ?   Snalažljivost ili znanje ? Icon_minitime13/3/2016, 09:28

Oni ne padaju, oni traju Okce, najčešće samo upotrebe one koji znaju (a ovi se ne snadju ili moraju)...
Ne kažem da Tvoj post nije generalno tačan, posebno kada je snalažljiv u okruženju znalaca (i snalažljivih), no praksa u mom okruženju to najčešće demantuje.
Evo situacije: u vezi sa jednom panel raspravom - snalažljiv ne sme da učestvuje kao panelista, jer mu nedostaje znanje (a samo treba da govori o iskustvima u primeni - što mu je osnovni posao). Više kolega to zna perfektno, no on odlučuje i neće da odrediti nikog, da ne poveruješ. Eto.
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Snalažljivost ili znanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snalažljivost ili znanje ?   Snalažljivost ili znanje ? Icon_minitime20/3/2016, 12:18

Uvjek sam bio pristalica da probam odgonetnuti šta je bitnije... Pod uslovom da jedno drugo isključuje... Bilo je teško,ali sam ipak uspjevao. Evo i vama  sada primjer pa probajte...Ovaj tekst sam silom uzeo da bi ga ovde postirao...

Ma sta rekao narod ili je praksa na "visem nivou" ovo ni pet pisljivih boba ne vredi ako radis onaj posao sa kojim se bavi Bojan.

Ok imas vezu dobijes posao iz snova recimo kuhinju À la carte.
Radis neko vreme u timu, a onda dobijes dezurstvo i sedaju ti za isti stol cetiri persone i poruce primera radi:
0. Cetiri razlicita predjela, a zatim:
1.Cordon bleu
2.Karadjordjevu
3.Banjalucki cevap
4.Leskovacku pljeskavicu
Poruce salatu potpuno isti recimo Sopsku jedan hoce pravu, drugi bez sira i ne ljutu, teci bez krastavaca, cetvrvti bez paprike i sa malo sira..
Konobar ostavi porudzu imas neko vreme da to zavrsis.
Sta ako nemas znanje i vestinu? Pozvati strica babu, kuma ili koga? ???

Nema sanse da zadrzis posao ako nemas znanje ali sposobnost, vestinu snalazljivosti i najvise trebas da posedujes moc kreativnosti, inprovizacije ........
Cak i ako radis timski i imas mogucnost da se slepas, niko nece vecno raditi umesto tebe, podmetati rame samo zato sto ti "striko" , ili ko vec ima pozicju...bar ne u ovom poslu.
Dakle i znanje i sposonbnost i socijalno emotivnu intelegenciju.

Socijalna intelegencija je takodje vrlo bitna narocito za timski rad, bahatost kad posedujes i znanje i vestinu ne prolazi ako imas ponasanje tipa KO SAM JA i ono traje i traje...tim (vecina) te odbacuje, radna atmosfera je losa, a to se odrazuje na posao...

Dakle posao mozes da dobijes preko veze ali ga zbog nje neces zadrzati ako nisi politicar [You must be registered and logged in to see this image.] E u tom slucaju je potpuno drga prica to i nije rad to je pozicija. Tu opstajes zbog veze, samo je nama upravo zbog toga bezveze. [You must be registered and logged in to see this image.] Raditi posao koji ne znas je strasno, neko to moze, a za mene bi bila nocna mora.
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Snalažljivost ili znanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snalažljivost ili znanje ?   Snalažljivost ili znanje ? Icon_minitime23/3/2016, 23:50

Citat :
Dakle posao mozes da dobijes preko veze ali ga zbog nje neces zadrzati ako nisi politicar E u tom slucaju je potpuno drga prica to i nije rad to je pozicija. Tu opstajes zbog veze, samo je nama upravo zbog toga bezveze.  Raditi posao koji ne znas je strasno, neko to moze, a za mene bi bila nocna mora.
Snalažljivost ili znanje ? 859434835
Nazad na vrh Ići dole
SUMAR

SUMAR


Broj poruka : 8607
Datum upisa : 06.02.2014
Godina : 64
Lokacija : MRDA

Snalažljivost ili znanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snalažljivost ili znanje ?   Snalažljivost ili znanje ? Icon_minitime24/3/2016, 01:01

Dajem prednost snalazljivosti.Covek uci ceo zivot.Mnogo puta sam imala prilike videti da snalazljivost vodi ka znanju.Covek koji ima samo znanje,a ne poseduje snalazljivost,moze ponekad,a cesto i u bitnim situacijama,okaciti to znanje macku o rep.
Osnovno znanje,vecina ima,ali da bi stekao iskustvo i vise znanja,trebas biti i snalazljiv.
Nazad na vrh Ići dole
akica

akica


Broj poruka : 273
Datum upisa : 30.07.2017

Snalažljivost ili znanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snalažljivost ili znanje ?   Snalažljivost ili znanje ? Icon_minitime31/7/2017, 13:19

Znanje kao osnova... u principu svi možemo da ga imamo ukoliko se potrudimo, ukoliko nas interesuje da širimo svoje vidike, konkretno ja sam i dan danas željna znanja i čini mi se da mogu sada bi opet upisala neki fakultet.
A onda kada umeš, koristiš snalažljivost ako ti je priroda podarila tu osobinu jer ona se ne uči, ne stiče, već rodjenjem dobija.
Naravno da ima istine u prethodnom postu od SUMAR ali se to odnosi na inteligentne osobe, svestrane, sa visokim interesovanjima pa ih onda svojom snalažljivošću realizuje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Snalažljivost ili znanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Snalažljivost ili znanje ?   Snalažljivost ili znanje ? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Snalažljivost ili znanje ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: DRUŠTVO :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: