IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Razvod - da ili ne?

Ići dole 
+5
djura
Lexa
Romanticna dusa
_Zana_
trag
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime13/2/2014, 23:59

Evo jedna istinita pricica> Vrlo mlad bracni par, a u braku nakon prve mladalacke veze, preran za obe strane (zbog trudnoce). Zive u vecem dvosobnom stanu zajedno sa roditeljima mladozenje i njihov kutak je njihova soba. Na startu, sve ok, muz puno radi (i usput razmenjuje poruke sa svojom mladalackom simpatijom -njen broj mob. memorise muskim imenom, nakon 6 meseci braka) , izlazi svakog vikenda uz saglasnost moderne supruge, koja pazi bebicu uz pomoc njegovih roditelja.
Vremenom, komunikacija u stanu izmedju roditelja i sina se opusa do obostranog vikanja, sto je strano mladoj zeni, a smeta joj naredbodavni odnos roditelja prema sinu - za vikende (rad u selu), bez ikakvog ucesca/dogovora sa suprugom. Sustize i faza vaspitanja deteta, zena odvaja dozvoljeno-nedozvoljeno, muz, zbog nedovoljnog druzenja sa detetom, popusta mu do opasnosti - i krecu rasprave. Uopste ne izlaze skupa, ne daje joj nikakvu podrsku za ucenje (student je), niti u organizaciji i odnosima u kuci, i mlada zena pocinje da se bori za svoje stavove, u cemu u pocetku dobija podrsku cesto odsutnog svekra (zbog razmazenosti muza), a formalno i svekrve (jer njenim faktickim ucescem i uticajem, muz zadrzava svoju poziciju), sto zateze odnose izmedju njih dve. U kucu povremeno na duzi period dolazi udata (takodje premlada) zaova sa nesto starijim detetom i nastaje kako fakticka, tako i guzva u odnosima. Mlada zena predlaze da se odsele, sto muz ne prihvata uz navodjenje fin. razloga i pominjanje razvoda.
Sa gledista muzevljevih - zena (pazena kao njihovo dete i znala je kakav je muz) je krivac, zbog cega se komotna komunikacija svekra vise puta srucila i na nju. Istovremeno, zena saznaje za prijateljske porukice muza, muz uskace u laz, pa polupriznaje, krecu uvredljive svadje, intervencija zenine majke... i nagomilano nezadovoljstvo eksponira njenim povratkom kod roditelja.

Ni jedna strana ne zna da li je za razvod, no obe "pucaju" na upotrebu jednogodisnjeg deta. Ni jedno nije zaposleno. Obe porodice su tankih prihoda, no zajednicki mogli bi da im finansiraju stanarinu. Zena je iskljuciva u stavu da se ne vraca u zajednicu, a muz zbog tog uslova nece da razgovara ni o uredjenju vidjanja deteta. A to traje i u obe porodice se nizu "podrske" ko je kriv.

Pa koja je vasa prognoza? Razvod ili ne?

Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime14/2/2014, 07:11

Uvek sam zastupala stanovishte da je bollji "dobar" razvod nego losh brak.Kada se ljudi nadju u situaciji,kao u gore opisanoj,tu nema puno pomoci...oboje nezreli,muzh mnogo vishe...nema tu srecnog zhivota vec samo traume kako za par,tako i za dete.Sada da pokusham da objasnim:brak je za mene svetinja,brak je za mene kompromis dvoje ljudi koji se pre svega vole,brak je zajednica u kojoj nema mesta za egocentrichnosti ali,tj.jedino u sluchaju ako ni jedno u tom braku ne trpi.Pod tim mislim na ,gore navedenu prichu,na josh,mnogo ruzhnih stvari koje se deshavaju u brakovima,tada i samo tada,treba se razvesti bez upotrebe dece kao paravana za ostanak u takvom braku.Ako roditelji n isu srecni zajedno,sigurno da ni deca u takvom braku ne mogu biti.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime17/2/2014, 09:14

..evo jedne zhivotne priche,skinute sa net-a..pa da chujem vashe mishljenje..

Da li oprostiti, da li se razvesti???
U braku su dugo godina, 10 tačnije, plus nekoliko godina zabavljanja pre toga. Ostvaruje trudnoću ali je tadašnji momak, sadašnji muž tera da dete iskiretira. Ona to radi i nikada do dana današnjeg ne ostaje trudna. Osvešćenje stiže nakon par godina, odnosno, kajanje o učinjenom nedelu, odlazak lekaru je u drugom planu. On počinje da joj nabija na nos kako ona ne može da rodi, on je mučenik i dobar čovek jer je takvu trpi, to niko drugi ne bi???!!! Uspevam da je ubedim da treba potražiti lekarsku pomoć, nakon dugo, dugo, dugo vremena pristaje. Lupa na pogrešna vrata, naravno, gubi nekoliko meseci uzalud, ali dobro, krenula je bar u neku priču. Počinje da veruje u medicinu, počinje da veruje da će postati majka. Inače, negativac je samo takav, godinama mi je na svaki moj savet da krene lekaru govrila "pa i ti ih posećuješ i nikakvu vajdu nemaš"!!! Dok se njoj budi svest o tome da mora potražiti stručnu pomoć, njenom mužu se javlja svest da treba potražiti drugu žensku!!! I nalazi je bez problema, propalitet, majka koja je ostavila dvoje dece,varala muža dok je u braku bila, nakon toga veze sa oženjemnim muškarcima, bavi se neprikladnim poslom, najprostije rečeno KUČKA!!! To traje evo već od Nove godine do dana današnjeg. Čovek se zaljubio, tako kaže. I ne zna šta će sad da radi. Svestan je da sa takvom ženom neće imati život ali zaljubio se...jbga, ljubav oči nema!!! ova to saznaje, on obećava da će "raskinuti" sa devojkom, medjutim od raskida nema ništa. Inače, žive u njenom stanu, nemaju posao ali on je takav tip da se od njega i ne očekuje da zaradi za život. Gotovan, parazit, kreten!!!! Ona odlazi na more, on "devojku" privodi svakoga dana, svi vide, svi u čudu, svi joj po povratku s mora govore da je bila tu!!! I opet svadja, opet obećanje da će raskinuti....A, da, otkad je sa svojom "devojkom" biva zaražen, Bog dragi zna čime, na svoju ženu prenosi boljku, nenormalni vaginalni iscedak, smrdljiv, bolnost vagine, svrab, brisevi sterilni, urinokultura sterilna, doktor i ne istražuje dalje šta bi moglo biti, menja joj terapiju i ubedjuje je da nije ništa strašno!!!!!?????? A nemoguće je odraditi pregled, toliko je boli da ne može spekulum da podnese, vrišti i ujeda se od bolova!!! On odlazi na neko vreme, da razmisli šta će dalje. Ženu ubedjuje da mu je švalerka luda i da ne može tek tako ta se otkači od nje a ima želju!!!!! Potrebno je vreme da je sistematski otkači???? Pod kamatu uzeo para i para, dobra plata mu je potrebna da samo mesečnu kamatu podmiri, o glavnom dugu nema ni govora da vrati. Jedno vreme se nisu vidjali ni čuli, sada su ponovo zajedno i ja skontala da je verovatno skapirao šta je uradio, opametio se i idu dalje. Medjutim, ne leži vraže, hermanko ga danas video sa devojkom, sede u kafiću usred bela dana, prometnom kafiću, bez pardona!!! A ova traži posao, verovatno da bi razdužila njegove dugove. Nada se skoroj laparaskopiji i skorom zatrudnjavanju!!!! Čemu li se nada??? Po meni nije normalna, za psihijatra je zrela skroz! Ali, lako je suditi kada su drugi ljudi u pitanju, pitanje je šta bismo mi uradili da smo na njenom mestu?! Oprostili, razveli se????



...lichno,oprostila bih mu i razvela se istog trena ali nismo svi isti..volela bih da chujem i vas..
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime17/2/2014, 09:17

...P.S. moram dodati da ostajanje u ovom braku(gore navedena pricha) za mene je ravno mazohizmu..msm da osoba koja trpi tako neshto,ne voli pre svega ,sama,sebe..a o samoposhtovanju i da ne prichamo..
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime17/2/2014, 10:34

I meni se cini ociglednim i kljucnim - negativan odnos zene prema sebi.Valjda te niko ne moze drzati u braku/odnosu ili navesti da nesto ucinis ako na to sam ne pristanes. A odluka da li ces ziveti sa nekim pre, kao i nakon problema u samom braku, je vrlo ozbiljna odluka, kojoj se mora posvetiti maksimalna pažnja i analiza na bazi dobro poznatih cinjenica, što ce rezultirati najbolju odluku za onog ko o tome odlučuje.
Veliki sam pristasa braka, pored ostalog i zato sto je bez njega porodica interno i eksterno labilnija, a kad nje nema ili je nestabilna, nema ni najboljeg mesta tvoje pripadnosti i potpore/sigurnosti, a posebno sigurnosti malih andjela. U protivno me nisu ubedile sve moderne zavarzlame o slobodama, jednakim pravima, razvoju svesti i dr. Ali sam daleko od toga da brak treba održati po svaku cenu, kao sto nisam pristalica ni razvoda zbog razloga koji se mogu prevazići (i koji će se za istu osobu pojaviti u svakom braku/vezi).

Prethodno opisan slucaj je drasticniji od onog o kome sam pisala. Za oba mislim da je razvod najzdravije resenje, jer kako ti brakovi pojavno funkcionisu, sve su drugo do brak. Naravno, tu se mora imati u vidu da će sa takvim ljudima/odnosima biti većih problema u samom razvodu.
Naravno, to je ocena na bazi posmatranja sa strane. Ono sto ne znamo jestu neki kvaliteti, ili hendikepi koji te ljude odrzavaju u zajednici (nezadovoljstva i patnje). U prvom slucaju nije mi ni cudno (zbog nezrelosti i neizivljenosti supruznika), izuzev ponašanja porodica koje imaju iskustvo i koje dolivaju ulje na vatru. U drugom slucaju mi to izgleda kao klasicna upotreba od strane muza, odnosno kao nesposobnost suocavanja sa sobom od strane zene. No, dobra je konstatacija da je teska ispravna odluka sa strane.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime23/2/2014, 08:29

Da li je razvod "zarazan"?
[You must be registered and logged in to see this image.]
Istraživači su ovaj fenomen nazvali “grupiranje razvoda” i otkrili da razvod kroz koji prolazi neka osoba može povećati šanse za 75% da se i njeni najbliži prijatelji ubrzo razvedu.


Razvod može postati „zarazan“ u krugu prijatelja, pokazalo je novo istraživanje. Emocije kojima je preplavljena osoba koja se razvodi se mogu prenijeti na njene prijatelje, poput virusa i utjecati na njihovo bračno stanje.
Ne samo da se rizik od razvoda širi od para koji se razvodi na njihove prijatelje i obitelj, već može utjecati i na bliske osobe njihovih prijatelja i obitelji, pokazalo je istraživanje sociologa i psihologa sa tri sjevernoamerička univerziteta.

Istraživači su ovaj fenomen nazvali “grupiranje razvoda” i otkrili da razvod kroz koji prolazi neka osoba može povećati šanse za 75% da se i njeni najbliži prijatelji ubrzo razvedu.
Postoji 33% šanse da dođe do razvoda, ako se radi o prijatelju prijatelja. Ljudi čiji se brat ili sestra razvode, imaju za 22% veće šanse za razvod nego oni kod kojih nije takav slučaj.

Prema rezultatima istraživanja, na osobe koje imaju djecu neće mnogo utjecati razvod bliskih osoba. Kada se razvedena osoba ispovjedi osobi u braku, otkriva joj i dobre i loše strane razvoda, a prema ovoj studiji, ljudi uglavnom vide dobre strane razvoda.
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime24/2/2014, 20:14

Interesantno istrazivanje, a podsetilo me na razvod dve sestre i njihove rodjake, kao da su jedna drugoj bile potpora. Gadan je taj virus :)
Ponekad mi se ucini kao da se "moderno" drustvo urotilo protiv braka. Sve vise cujem kako je to prevazidjena zajednica, da nema svrhu kada je ljubav prestala, da deca vise pate u braku u kome se roditelji ne vole, nego kada se razvedu i t.sl., no sve to nekako teoretski...
Kad god sam "zagrebala" ovakve zagovornike ispod povrsine, nije bilo neke stvarne argumentacije (izuzev u situacijama slicnim ovim prethodno opisanim, gde je stvarno zajdednicki zivot mucenje).
Ono sto najvise smeta je to sto mi se cini da se pod nedostatkom ljubavi podrazumeva prestanak zaljubljenosti, ili jos gore - kad jedno od supruznika podrazumeva da je ono drugo rob njegovih ocekivanja, zelja ili prosto sluga, pri cemu bi da se njihov prethodni zivot ni u cem ne menja. To me navoi na pomisao da je ulazak u bracnu zajednicu prilicno nezreo, a to nije u redu ni prema sebi, niti prema supruzniku, da ne pricam o deci.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime25/2/2014, 22:06

..brak je danas prevazidjena institucija ali zato i ima tako mnogo nesrecne dece i ljudi..brak je stub jednog drushtva,naravno ne mislim na one sluchajeve kada neko nekoga maltretira u istom ali dok je brak imao svoju vrednost,dotle su nam deca bila stabilnija..
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime27/2/2014, 20:45

_Zana_ ::
..brak je danas prevazidjena institucija ali zato i ima tako mnogo nesrecne dece i ljudi..brak je stub jednog drushtva,naravno ne mislim na one sluchajeve kada neko nekoga maltretira u istom ali dok je brak imao svoju vrednost,dotle su nam deca bila stabilnija..
Ovo potpisujem. I ne samo deca!  ljubav 
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime7/3/2014, 08:06

Najbizarniji razlozi za razvod braka na svijetu

Razvod zbog kućnog ljubimca?
Nevjera više nije najčešći uzrok razvoda braka, sada su to Fejsbuk, kućni ljubimci, kolači ili muž kojem su kućni poslovi draži nego supruga...

Širenje poput virusa


Razvod prijatelja povećava vjerovatnoću da će i vaš brak završiti razvodom za 75 odsto, otkriva studija.

Dokazano je da loši osjećaji mogu preći sa jednog para na drugi.

Zabava povodom razvoda

Roker Džek Vajt i njegova supruga, britanski model Karen Elson odlučili su se za razvod kako bi nakon toga uslijedila zabava. Goste su zamolili da dođu sami, bez partnera.

Fejsbuk

Društvena mreža uzrok je brojnih razvoda naročito zato jer velik broj ljudi provodi svoje slobodno vrijeme na njima, a ne sa bračnim partnerima.

Neki od njih najprije su obavijestili sve svoje Fejsbuk prijatelje da se razvode, pa tek onda svoje bračne partnere.

Televizija

Televizija se vrlo lako može ispriječiti između bračnih partnera, a u prilog tome ide i razvod braka u Indiji, gdje je muž kao razlog naveo ženinu opsjednutost sa sapunicama.

Kućni ljubimci

Kineskinja je pokrenula brakorazvodnu parnicu nakon što je porodični papagaj počeo stalno ponavljati riječi "razvod", "volim te" i "budi strpljiva".

Žena je papagaja odnijela u advokatsku kancelariju u nadi da će ptica svjedočiti protiv njenog muža.

Kućni poslovi

Žena u Njemačkoj podnijela je zahtjev za razvod 15-godišnjeg braka zato jer je njen muž bio opsjednut kućnim poslovima.

Nju je najviše naljutilo to što je muž srušio zid kuće jer mu se činio neurednim.

Kolači

Kinez je ženu ostavio zato jer je svaki dan za ručak pravila kolače.

Njemu je dosadila prehrana bogata šećerom i ugljenim hidratima.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime7/3/2014, 08:07

Razlozi za rastanak nisu više svekrva, tašta, zaova ili nelsaganje karaktera. Lista bizarnih razloga za razvod svakog dana je sve veća. Neki su tužni ali uglavnom je većina urnebesno smešna.

Bizarni razlozi za razvod

Socijalizacija: Prema jednoj studiji, sve je češća pojava "klaster razvoda". Naime, ukoliko se vaš prijatelj skoro razveo, šansa da i vi pođete istim putem je 75%. Loša iskustva vaših prijatelja lako se mogu odraziti na vaš bračni odnos, pri čemu nezadovoljstvo postaje izraženije i dovodi do rastajanja.

Predrazvodna žurka: Bračni par Karen Elson i Džek Vajt oragnizovali su predrazvodnu žurku želeći da proslave vreme koje su proveli zajedno u braku a na pozivnicama su zamolili da svi dođu sami. Nije čudno što vebsajt koji promoviše "pokove" i "lajkove" ima udela u razvodu ovog para i mnogih drugih. Po rečima advokata, ovaj sajt je najveći krivac za razvode, a najčudnije je što supružnici putem njega obaveštavaju svoje partnere da žele da se rastave.

TV: Jedna žena iz Indije je uspela da se razvede zbog toga što joj je muž zabranjivao da gleda televiziju. Ništa ne bi bilo toliko strašno da joj nije ukinuo gledanje omiljene serije što je dovelo da potpunog razilaženja.

Papagaj: Jedna žena je pokrenula brakorazvodnu parnicu nakon što joj je papagaj odao da je muž vara. Žena je bila mesec dana u poseti kod roditelja, a kada se vratila papagaj je znao nove reči. Problem je bio što su reči bile "razvod", "volim te" i "budi strpljiva". Kako joj je odmah bilo jasno o čemu se radi, žena je povela papagaja kao svedoka u parnici protiv muža.

Opsesija kućnim poslovima: Jedna nemica predala je zahtev za razvod posle 15 godina braka, jer je njen muž bio opsedut kućnim poslovima i pomeranjem nameštaja. Poslednji okidač bio je kada je srušio zid jer je verovao da je bezveze.

Voćna torta: Kinez je ostavio svoju ženu jer nije mogao da trpi njeno pravljenje kolača. Čovek je rekao da nije mogao više da jede kolače posle svakog obroka i da na samu reč kolač njemu pripadne muka.
Nazad na vrh Ići dole
Romanticna dusa

Romanticna dusa


Broj poruka : 3445
Datum upisa : 17.05.2014
Godina : 31

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime8/10/2014, 12:56

Bolje dobar razvod,nego los brak....Uvek to kazem
Nazad na vrh Ići dole
Lexa

Lexa


Broj poruka : 138
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 43
Lokacija : Republika Srpska

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime1/1/2015, 20:47

_Zana_ ::
..evo jedne zhivotne priche,skinute sa net-a..pa da chujem vashe mishljenje..

Da li oprostiti, da li se razvesti???
U braku su dugo godina, 10 tačnije, plus nekoliko godina zabavljanja pre toga. Ostvaruje trudnoću ali je tadašnji momak, sadašnji muž tera da dete iskiretira. Ona to radi i nikada do dana današnjeg ne ostaje trudna. Osvešćenje stiže nakon par godina, odnosno, kajanje o učinjenom nedelu, odlazak lekaru je u drugom planu. On počinje da joj nabija na nos kako ona ne može da rodi, on je mučenik i dobar čovek jer je takvu trpi, to niko drugi ne bi???!!! Uspevam da je ubedim da treba potražiti lekarsku pomoć, nakon dugo, dugo, dugo vremena pristaje. Lupa na pogrešna vrata, naravno, gubi nekoliko meseci uzalud, ali dobro, krenula je bar u neku priču. Počinje da veruje u medicinu, počinje da veruje da će postati majka. Inače, negativac je samo takav, godinama mi je na svaki moj savet da krene lekaru govrila "pa i ti ih posećuješ i nikakvu vajdu nemaš"!!! Dok se njoj budi svest o tome da mora potražiti stručnu pomoć, njenom mužu se javlja svest da treba potražiti drugu žensku!!! I nalazi je bez problema, propalitet, majka koja je ostavila dvoje dece,varala muža dok je u braku bila, nakon toga veze sa oženjemnim muškarcima, bavi se neprikladnim poslom, najprostije rečeno KUČKA!!! To traje evo već od Nove godine do dana današnjeg. Čovek se zaljubio, tako kaže............. Čemu li se nada??? Po meni nije normalna, za psihijatra je zrela skroz! Ali, lako je suditi kada su drugi ljudi u pitanju, pitanje je šta bismo mi uradili da smo na njenom mestu?! Oprostili, razveli se????



...lichno,oprostila bih mu i razvela se istog trena ali nismo svi isti..volela bih da chujem i vas..



Oni čak nisu ni za psihijatra.
Jednostavno zaslužuju jedno drugo.
On je glupi samoživi skot,a ona glupača koja uživa da je majtretiraju i omalovažavaju.
Bolje da se ne razvedu jer će razvodom dovesti nekog drugog u opasnost.
Naime,biće oboje slobodni,pa bi se moglo desiti da takve dvije budale unesreće neke druge ljude.
Nazad na vrh Ići dole
djura

djura


Broj poruka : 834
Datum upisa : 22.09.2014
Godina : 67
Lokacija : Vojvodina

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime2/1/2015, 11:12

Žena u Njemačkoj podnijela je zahtjev za razvod 15-godišnjeg braka zato jer je njen muž bio opsjednut kućnim poslovima."Zana

Ovo može biti ozbiljan problem,samo razgovor i dogovor brak spasava.Pravi partneri se svađaju ,poveravaju,dogovaraju,pa ipak opstaju.Kad zaćute i krenu leđa onda je kraj siguran.
Nema sigurnog recepta,brak je stalno uzajamno prilagođavanje ako toga nema veza "puca"
Nazad na vrh Ići dole
Lexa

Lexa


Broj poruka : 138
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 43
Lokacija : Republika Srpska

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime2/1/2015, 20:50

djura ::
Žena u Njemačkoj podnijela je zahtjev za razvod 15-godišnjeg braka zato jer je njen muž bio opsjednut kućnim poslovima."Zana

Ovo može biti ozbiljan problem,samo  razgovor i dogovor brak spasava.Pravi partneri se svađaju ,poveravaju,dogovaraju,pa ipak opstaju.Kad zaćute i krenu leđa onda je kraj siguran.
Nema sigurnog recepta,brak je stalno uzajamno prilagođavanje ako toga nema veza "puca"

Slažem se,ali moramo jednu stvar stalno imati na umu.
Prilagođavanje mora biti obostrano i srazmjerno.
U protivnom nema ništa od braka.
Kad kažem srazmjerno ,to zaista i mislim,niko ne smije prevagnuti.
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime2/1/2015, 21:49

Ovo "moderno" društvo je sazdano od površnih odnosa, otudjenosti, pa nije ni čudo što se to odražava i na brak i porodicu.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime6/1/2015, 08:38

Lexa ::
djura ::
Žena u Njemačkoj podnijela je zahtjev za razvod 15-godišnjeg braka zato jer je njen muž bio opsjednut kućnim poslovima."Zana

Ovo može biti ozbiljan problem,samo  razgovor i dogovor brak spasava.Pravi partneri se svađaju ,poveravaju,dogovaraju,pa ipak opstaju.Kad zaćute i krenu leđa onda je kraj siguran.
Nema sigurnog recepta,brak je stalno uzajamno prilagođavanje ako toga nema veza "puca"

Slažem se,ali moramo jednu stvar stalno imati na umu.
Prilagođavanje mora biti obostrano i srazmjerno.
U protivnom nema ništa od braka.
Kad kažem srazmjerno ,to zaista i mislim,niko ne smije prevagnuti.

Bash tako Lexa,ako nije srazmerno,puca..mada ako uzmemo u obzir da su u brak ukljuchena i deca,zhene su te,koje cheshce izvuku deblji kraj,kako u prilagodjavanju tako i u noshenju tereta kroz taj brak..ipak mi zhivimo na Balkanu gde je ukorenjeno puno predrasuda i ma koliko zhena bila emancipovana,ipak mora povuci najveci deo tereta obaveza.
Nazad na vrh Ići dole
Lexa

Lexa


Broj poruka : 138
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 43
Lokacija : Republika Srpska

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime10/1/2015, 22:03

Jako poštujem porodicu,
ali ne podnosim tiraniju u bilo kom smislu te riječi.
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime11/1/2015, 10:22

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime17/1/2015, 09:15

ah te slatke podloge hahhahahhaaa hahhahahhaaa hahhahahhaaa
Nazad na vrh Ići dole
Amore

Amore


Broj poruka : 9
Datum upisa : 21.12.2014
Godina : 37
Lokacija : Zagreb

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime17/1/2015, 20:37

Danas je veca vjerojatnost da ces ko turist zavrsiti faks nego imati uspjesnu vezu ili brak.
Nazad na vrh Ići dole
Lexa

Lexa


Broj poruka : 138
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 43
Lokacija : Republika Srpska

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime18/1/2015, 23:52

Amore ::
Danas je veca vjerojatnost da ces ko turist zavrsiti faks nego imati uspjesnu vezu ili brak.

To jeste tako,ali kada bi ti oženio mene,
brak bi ti bio fantastičan.
Znam da i ti tako misliš,haha
Evo ti i slika da me prepoznaš.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Amore

Amore


Broj poruka : 9
Datum upisa : 21.12.2014
Godina : 37
Lokacija : Zagreb

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime25/1/2015, 21:31

Lexa ::


To jeste tako,ali kada bi ti oženio mene,
brak bi ti bio fantastičan.
Znam da i ti tako misliš,haha
Evo ti i slika da me prepoznaš.

Jesi li ti ta kokoš na slici ? hahahhahaaa
Nazad na vrh Ići dole
Romanticna dusa

Romanticna dusa


Broj poruka : 3445
Datum upisa : 17.05.2014
Godina : 31

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime25/7/2017, 19:30

Romanticna dusa ::
Bolje dobar razvod,nego los brak....Uvek to kazem

Opet htjela isto da napišem monitor
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime25/7/2017, 23:07

Nisam na ovoj temi uopšte pisao..... A hteo sam. Sam sebe sam  sputavao... Gledam večeras opet tema aktuelna.... Sam  sebi sam obećao da  ovog puta neće proći bez mene... šmeker
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razvod - da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvod - da ili ne?   Razvod - da ili ne? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razvod - da ili ne?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: MUSKO-ZENSKI SVET :: MUSKO-ZENSKI KUTAK-
Skoči na: