IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Lucidni snovi

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Lucidni snovi Empty
PočaljiNaslov: Lucidni snovi   Lucidni snovi Icon_minitime4/4/2014, 08:39

..chitah neshto o tome,pa me zanima da li ih je ko od vas dozhiveo ili isprobao(postoje sluchajni i namerni)? Da li je on shtetan po nas i da li je ova tehnika uspesna :

1. Pođite na spavanje između 22 i 01 sat, te planirajte buđenje nakon približno 6 sati spavanja. Prije spavanja, ležeći na leđima, zatvorite oči, i radite koncentraciju na prostor između obrva (treće oko), kroz zatvorene kapke. Za to vrijeme mentalno i sa osjećajem, ponavljajte autosugestiju poput: “Noćas ću postati svjestan/svjesna da sanjam”. Ako um počne lutati, ponovo usmjerite pažnju na treće oko i nastavite sa autosugestijom sve dok ne utonete u san.
2. Nakon otprilike 6 sati spavanja, ustanite iz kreveta i budite budni 1 – 1.5 sat (po mogućnosti čitajte ili razmišljajte o lucidnom sanjanju). Važno je potpuno se razbuditi za to vrijeme.
3. Vratite se u krevet i ponovo radite tehniku koncentracije na treće oko uz autosugestiju. Moguće je da ćete imati problema da ponovno zaspete, što može potrajati i do 1 h, ali nakon što konačno zaspete, počinje zabava. Da ne bi bili iznenađeni rezultatima ove tehnike, ovako je moguće pored lucidnog sna, izazvati i svjesno iskustvo astralne projekcije kao i iskustvo tzv. “lažnog buđenja”, kada je osoba uvjerena da je budna i počinje obavljati svoju svakodnevnu jutarnju rutinu a da u stvari još uvijek sanja. U svakom slučaju, možete imati zanimljivo iskustvo.
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

Lucidni snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi Icon_minitime4/4/2014, 18:20

Najcesce ne pamtim snove, a retko sam i svesna da sam sanjala. Valjda to ima veze sa tim da po pravilu idem na spavanje posle 12 a ustajem oko 6h.
Ispitivanje snova mi je interesantno, cituckala sam malo Frojda i Junga, a najbolje sto sam iz te oblasti procitala je knjiga ``Psihologija snova i njihovo tumacenje`` od Ivana Nastovica. Zato je preporucujem.

Ne verujem da bih mogla sebi sugerisati lucidan san, narocito ponovo zaspati na opisan nacin, tim pre sto uopste tesko sprovodim tehnike. Vise o svemu citam iz radoznalosti, a volela bih da cujem Vasa iskustva
ako ste uspeli
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Lucidni snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi Icon_minitime16/4/2014, 11:25

..ja sam insomnichar od rodjenja..spavam 3 do 4 sata maksimum..nikada se ne secam snova pod pretpostavkom da je teorija o tome da svi sanjamo tachna..
Lucidne snove niti sam probala niti bih ali su mi zanimljivi iz sledeceg aspekta"Zakoni fizike i društveni zakoni ne vrijede u snu. Jedina ograničenja su okviri vaše mašte."
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

Lucidni snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi Icon_minitime16/4/2014, 11:27

..pored raznih tehnika,koje omogucuju lucidno sanjanje ova mi izgleda najlaksha...pa ako bi neko da proba,evo mu:

TEST REALNOSTI

Sledeća tehnika koja je takođe jako uspješna je test realnosti.
Znači potrebno je u toku budnosti što češće i redovnije raditi sledeće testove da bi Vam se desilo da iste uradite i u snu.
Najčešći testovi realnosti su:
1. Gledanje na sat, pa sklanjanje pogleda i gledanje na sat ponovo. (U slučaju da to uradite u snu vrijeme će svaki puta vjerovatno prikazivati drastičnu razliku, što će Vam ukazati da sanjate). Ovo pali bolje sa digitalnim satovima nego sa analognim.
2. Uključivanje i isključivanje svjetla na prekidaču. (U slučaju da ste u snu, prekidač vjerovatno neće raditi, što će Vam ukazati da sanjate).
3. Ogledanje u ogledalu. (Ogledanje u ogledalu u snu će najvjerovatnije dati iskrivljenu ili mutnu sliku)
4. Čitanje knjige ili teksta za redom više puta. (Čitanje u snu će dovesti do toga da svaki put pročitani tekst će promjeniti sadržaj.).

Najčešći problem kada već uspijete postići lucidni san je taj da da produžite isti i da se ne budite neplanirano iz njega.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lucidni snovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Lucidni snovi   Lucidni snovi Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Lucidni snovi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: IGRAJMO SE :: SANOVNIK-
Skoči na: