IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 ŽIVE LEGENDE....Ovde možete postirati izuzetne podvige poznatih ličnosti iz vašeg okruženja.

Ići dole 
AutorPoruka
akica

akica


Broj poruka : 273
Datum upisa : 30.07.2017

ŽIVE LEGENDE....Ovde možete postirati izuzetne podvige poznatih ličnosti iz vašeg okruženja. Empty
PočaljiNaslov: ŽIVE LEGENDE....Ovde možete postirati izuzetne podvige poznatih ličnosti iz vašeg okruženja.   ŽIVE LEGENDE....Ovde možete postirati izuzetne podvige poznatih ličnosti iz vašeg okruženja. Icon_minitime28/8/2017, 22:39

JUNAK
1976, godine Šavaraš Karpetjan je sa 23 godine bio sportska zvezda u SSSR-u. Kako i ne bi kada je 11 puta rušio svetski rekord, 17 puta bio prvak sveta, 13 puta evropski šampion i 7 puta prvak SSSR-a.
Dok je trenirao pored jezera u Jerevanu začuo je buku i video kako se autobus prepun putnika survao u jezero, potonuvši u dubinu od oko 10 metara. Dotrčao je i bez razmišljanja skočio i zaronio u mutnu jezersku vodu. Doronio je do autobusa, nogama razbio staklo od prozora, i počeo da vadi putnike. Dok je imao snage izvukao je 30 od 92 putnika ali ih je ,,samo,, dvadeset preživelo.Isečen od stakla, inficiran prljavom vodom i muljem, Šavarš se onesvestio dok je izvlačio tridestu osobu. Od posledica zaranjanja zaradio je zapaljenje oba plućna krila i sepsu. Bez svesti, izmedju života i smrti probudio se posle 46 dana. Nažalost njegovoj plivačkoj karijeri je tada došao kraj. Kada su ga kasnije pitali šta mu je bilo najstrašnije, Šavarš je odgovorio:,,znao sam da mogu da zaronim samo odredjen broj puta i plašio sam se da ću pogrešiti. Dole je bilo mračno , ništa nisam video. Jednom sam umesto putnika izvukao sedište... Mogao sam da spasem još jedan život. To sedište me još uvek progoni u snovima...,,
Sport je igra. U igri se takmiči a takmičenja daju pobednika. Uz pobednike iz i slava a ljudi danas vole slavne. Danas se nažalost uspešnost u sportu meri količinom novca i težinom ugovora. Mislim, da dokle god postoje ljudi i sportisti kao što je Karpetjan, sport će uvek biti ,,više od igre,,.
Izvor: lokalne novine
Nazad na vrh Ići dole
 
ŽIVE LEGENDE....Ovde možete postirati izuzetne podvige poznatih ličnosti iz vašeg okruženja.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
»  Ljubavne priche..poznatih i manje poznatih..
» Epitafi...poznatih i nepoznatih autora
» Indijanske legende i mitovi
» Iz Vašeg bifea
» Recepti za biljne čajeve i sirupe koje lako možete da napravite kod kuće

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: SPORT :: OSTALI SPORTOVI-
Skoči na: