IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
IZVOR LjUBAVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


DOBRO
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

  Kako delite ljude?

Ići dole 
+2
popovac
_Zana_
6 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime15/9/2013, 08:18

..svi smo mi ljudi i nema prave podele ali po vashem razmishljanju kako to izgleda?
-dobre loshe
-po muzici
-poslu
-odnosu prema vama
_verskom opredeljenju
..ili po nechem drugom

..Volela bih da chujem vashe mishljenje
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime15/9/2013, 08:20

..lichno ,delim ljude samo u dve grupa a to su:ljudi i neljudi
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime15/9/2013, 10:13

Nekada davno...ali me sjećanje još služi... čuo sam jednu podjelu koju tada nisam  razumio jer mi nije bila logično razumljiva....  LJudi se djele : " Na one koji jedu da bi živjeli " i one "Koji  žive  da bi jeli "!.Danas ovo prihvaćam kao realnu podjelu....
Nazad na vrh Ići dole
Miculy

Miculy


Broj poruka : 1733
Datum upisa : 01.02.2013
Lokacija : Severno, severnije

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime15/9/2013, 21:41

Na prijatelje i one druge
Nazad na vrh Ići dole
Miculy

Miculy


Broj poruka : 1733
Datum upisa : 01.02.2013
Lokacija : Severno, severnije

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime15/9/2013, 21:45

Uostalom, zasto bi ih delili. Sami se vremenom pokazu ko su i sta su.
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime15/9/2013, 21:55

Miculy ::
Uostalom, zasto bi ih delili. Sami se vremenom pokazu ko su i sta su.
Vrlo hrabra i odlučna izjava... Treba istrajati  u vremenu dok se oni sami ne opredjele...i za to treba hrabrosti ili životnog iskustva.
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime16/9/2013, 19:15

pozitivne i negativne
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime16/9/2013, 21:09

trag ::
pozitivne i negativne
Ovim odgovorom zadovoljeno je na formalno pitanje  i ovaj odgovor je vrlo jasan. Međutim da bi se do ovog odgovora došlo mora se prethodno upoznati te ljude sa njima pričati da bi zaključak bio opravdan da je neko pozitivan ili negativan.U toj razmeni mišljenja priči dotične treba dovoditi u razne pozicije da bi se vidjela njihova reakcija  i opet na osnovu toga izvodili zaključci o pozitivnnim ili negativnim odnosima. U svakom slučaju potrebno je neko vreme kojeg obično nemamo pa su nam i zakljušci češće neadekvatni ili u najmanju ruku nedovoljno provereni . I to je život i odnos nas prema manje bitnim stvarima . Da li ćemo nekoga greškom staviti u pogrešnu grupu nije presudno ako od toga ne zavisi naš odnos premna njemu . Ako kojim slučajem smo u nekom trenutku zavisni od dotičnog lako izvršimo promjenu,ako nismo slučajno zakasnili u koracima.....na kraju i to spada u život i način našeg življenja .
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime16/9/2013, 22:13

..meni je nekako dovoljno reci na ljude i one druge..ali se slazhem sa Popovcem da ne treba vrshiti kstegorizaciju bez dobrog upoznavanja..
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime17/9/2013, 14:48

Nebih da me pogrešno svatite ,još manje imam želju da bilo ko iz ovih mojih rečenica svati da aludiram na njega ili nju i njene ili njegove stavove... jednostavno želim da ovu temu  razjasnim među nama prisutnim na ovom forumu . Da li ćemo imati hrabrosti  ili ne  stvar je svakog po na osob i nemamo pravo  da to okarakterišemo ni kao slabost niti posebnu hrabrost.Da smo različiti to je evidentno ,ali da nam te razlike ne prestavljaju problem u druženju i komunikaciji takođe je poznato. Ali da postoje kočnice u uzajamnom upoznavanju i to je više nego evidentno... neću da problemiziram razloge ,jer ih mogu pretpostaviti ,i neču da govorim uopšteno jer to  sprečava otvoreniji razgovor... Mnoge Vas poznajem kao forumaše sa drugih foruma,ali samo po nickovima  i avatarima. Nekima  znam i stvarno ime ,ali priznajem malo ih je takvih. Neke znam sa slike ,a sa nekima sam i razgovarao telefonom ,a sa dve sam bio u kontaktu preko skypa. Jednu od njih dve sam video preko veb kamere ,a drugu nisam.
 To je moj bilten poznanstva sa članovima sa ovog foruma.. Moje ime nije nikakva tajna čak ni moja slika jer sam često imao svoju sliku za avatar.Ne vjerujem da bilo ko sa ovog foruma postoji a da nezna o meni puno više nego ja o njemu. Mene to nesmeta ,a to ne značli da je to ispravan stav,niti da to ja  predlažem da i drugi usvoje. Ali da je potrebno poznavati ljude  da bi smo o njima mogli dati mišljenje to je neophodno priznali mi to ili ne . Ako izbjegavaš  razgovor na tu temu jasan je znak da  to iz nekih razloga ne želiš i svako insistiranje  jednostavno više razdvaja..  Zato i ovde postoji zlatno pravilo: Upoznat ćeš me onoliko koliko ti ja dozvolim ili koliko smatram da trebaš da znaš da bi se uspešno družili. To treba poštovati !
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime17/9/2013, 21:10

Slažem se da bilo koja podela podrazumeva bolje upoznavanje ljudi, kako u stvarnim, tako i virtuelnim odnosima. Realni su po prirodi stvari lakši za kategorizaciju, ukoliko je podela zbog nečeg potrebna. Licno sam navela onu koja kod mene nekako preteže, možda zato što radim sa ljudima, pa mi se ta podela nametnula kad sam videla temu. Možda i zato što me ljudi bespotrebno opterećuju ma koliko se trudila da budem profesionalna, ali odredjena ponašanja prosto ''idu'' uz prirodu posla. Tačno je da je opredeljenje na + - prilično neprecizno, ali u ovom smiislu, važno mi je da li kod nekog preteže pozitivan ili negativan odnos prema drugom/tudjem. U privatnim odnosima ljude kategorišem prema prirodi odnosa sa njima, naravno svesna njihovih karakteristika, jer niko nije apsolutno dobar ili loš, pa ni mi ovde.
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime18/9/2013, 15:37

Pre neki dan dobih PP na nick Admina..sledećeg sadržaja :
pozdrav,
Imam jedno pitanje.

Želeo bih da od Vas tražim dozvolu da postavim 5 postova na engleskom koji bi bili reklamnog tipa.
Počeo sam da radim preko interneta i jedan vid zadataka je da postavim 5 forum postova sa linkovima koje mi poslodavac da, pa zbog toga bih želeo da mi dozvolite da to i uradim. Postove bih obrisao 5 dana od postavljanja istih, kada će poslodavac i pregledati postove.

Nadam se da ćete mi izaći u susret, pošto bih se osećao neprijatno da nečiji rad i trud ukaljam bilo kakvim reklamama ili postovima nevezanima za forum bez dozvole i pitanja.

Unapred zahvalan, Vladimir.

Pogledam profil i vidim da se registrovao ,ali da nije popunio ono osnovno što se traži da bi registracija bila kompletna.Odgovorim sledeće : Bit će mi drago Vladimire da udovoljim tvojoj želji ,ali te molim da prethodno postaviš avatar i napišeš makar jedan post kako bi bio korektno registrovan član. Čim to obaviš imaš moju saglasnost da objaviš željene postove.Pozdrav i ugodan dan ! Još tada sam znao da Vladimira neče više biti ! A ko bi rekao po PP poruci koju mi je uputio ? Iskustvo je neprocjenjivo mjerilo tačnosti u svemu pa i u tome  kako klasificirati ljude ...
Nazad na vrh Ići dole
M&D

M&D


Broj poruka : 1455
Datum upisa : 17.03.2013
Lokacija : Izmedju jave i sna

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime18/9/2013, 17:09

valjas-nevaljas kratko jasno
Nazad na vrh Ići dole
http://klubforumasa.forumotion.com
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime18/9/2013, 18:12

M&D ::
valjas-nevaljas kratko jasno
Ovde fali samo cjena pada definicija bude poptpuna. Neznam da li bi pristala da tebe neko ocjenjuje na takav način. Siguran sam da ne bi !
Ali i šaljivi odgovori imaju prođu....
Nazad na vrh Ići dole
M&D

M&D


Broj poruka : 1455
Datum upisa : 17.03.2013
Lokacija : Izmedju jave i sna

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime18/9/2013, 18:16

Gledaj kolega,i oni mene ocjenjuju po tome je li valjas kao covjek ili nevaljas,boja,rasa to nevalja,mada ima toga na pretek i ja bih licno volila da mi neko kaze e ti nevaljas ili valjas(ili si covjek ili nisi) to je u prevodu kod mene
Nazad na vrh Ići dole
http://klubforumasa.forumotion.com
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime18/9/2013, 19:07

Neznam ko su to oni ? I neznam šta im je motiv da ocjenjuju. Ali bez obzira na sve nemože se tako paušalno reći  nekome da nije čovjek....treba to u najmanju ruku i dokazati  makar na konkretnom primjeru iz koga se izvodi takav zaključak. U primjeru koji sam gore naveo nije Vladimir loš čovjek već je u ovom slučaju poveden sopstvenim interesom zanemario obaveze misleći da može koristiti prava .Kada sam ga potsetio na to da treba prvo ispunit obaveze da bi mogao koristiti prava on je nestao . Vjerovatno je računao da će negde moći proći lakše...pa neka  ovde nije mogao i neće moći jer principijelno sam za poštovanje obaveza da bi imao prava . Ako je i ovo jedan vid podjele  onda sam ja za takve podjele ....
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

_Zana_


Broj poruka : 8809
Datum upisa : 04.08.2013
Godina : 59
Lokacija : Nedodjija:))

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime18/9/2013, 19:15

popovac ::
Vjerovatno je računao da će negde moći proći lakše...pa neka  ovde nije mogao i neće moći jer principijelno sam za poštovanje obaveza da bi imao prava . Ako je i ovo jedan vid podjele  onda sam ja za takve podjele ....
..slayhem se sa tobom..moguce da je na lakshi nachin,ne i ispravniji,pokushao odraditi posao..
Nazad na vrh Ići dole
M&D

M&D


Broj poruka : 1455
Datum upisa : 17.03.2013
Lokacija : Izmedju jave i sna

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime18/9/2013, 19:58

Nisam ja za ovu tematiku hehe.. 
Nazad na vrh Ići dole
http://klubforumasa.forumotion.com
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime19/9/2013, 19:40

Zasto kažeš da nisi, M&D, a-a?

Meni se čini da bas jesi, jer ako neko uopste treba da "podeli" ljude da bi odgovorio na temu, pa onda kaže da ih "deli" na dobre i loše, ili na prijatelje i one koji to nisu uz postavljanje pitanja zasto ih deliti, ili na pozitivne i negativne, pa onda na odgovorne i neodgovorne, po meni to ispada da suštinski i nema istinskog deljenja u smislu neke tužne diskriminacije, već da se piše o opšte prihvatljivim ili nepoželjnim ljudskim osobinama. Naravno da pitanje "ocena"/kriterija, bližeg upoznavanja/poznavanja i ima svrhu da bismo isključili upravo ono što niko ne želi, odnosno pogrešno vidjenje.

Iako ima divno ime, slažem se da se Vladimir poneo neodgovorno u smislu da nije ispoštovao pravilo na koje je ukazao admin, tim pre što se čak nije ni postavilo pitanje sadržine/vrste usluge/robe koju je želeo za nekoga reklamirati. Slažem se da odgovornost podrazumeva poštovanje i prava i obaveza i svidja mi se uvek kada neko reaguje tako da kod čoveka pobudi ispravno razmišljanje, a time i delovanje.
Nazad na vrh Ići dole
M&D

M&D


Broj poruka : 1455
Datum upisa : 17.03.2013
Lokacija : Izmedju jave i sna

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime24/9/2013, 14:03

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
http://klubforumasa.forumotion.com
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime24/9/2013, 15:19

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime26/9/2013, 21:56

A ono - pametan i glup?
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime26/9/2013, 22:26

Svaka podjela,ako nema utvrđene etalone i jedinice mjere ,vrlo lako može biti osporena .Ostaje  da pojedinac bez obzira kako vršio podjelu sebe dovede  u poziciju da se brani i da izloži sebe neprijatnosti unakrasnog osporavanja.Ja, ako vršim podjelu,onda to radim po ličnim porocjenama i to je namjenjeno samo najbližim poznanicima ili ovakvim forumskim procjenama .Najčešća  podjela u mom slučaju je odnos podjele na vjernike i tradicionaliste ateiste. Ta podjela nije ni na bazi socijalnog  ,ni intelektualnog ,već društvenog odnosa prema  jednom slobodnom izboru vjerovanja u nešto duhovno.Svrha podjele nije zasnovana ni na kakvim preduslovima jer je izbor bilo kojoj skupini dobrovoljan i ne podleže odgovornosti prema društvu .U tom pogledu ja imam iskristalistano mišljenje i to branim.
Nazad na vrh Ići dole
trag

trag


Broj poruka : 2758
Datum upisa : 13.07.2013

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime26/9/2013, 22:35

A da ga postaviš u Religiji, a?
Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac


Broj poruka : 15823
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 69

 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime26/9/2013, 22:39

trag ::
A da ga postaviš u Religiji, a?
Evo prihvatam...tvoj predlog.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





 Kako delite ljude?   Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako delite ljude?     Kako delite ljude?   Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako delite ljude?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako da...?
» Kako si?
» Kako nastaje rak
» Kako na nas deluje pun mesec?
» Bol/Kako se nosite sa bolom?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
IZVOR LjUBAVI :: DRUŠTVO :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: